şükela:  tümü | bugün
 • gözün aydın türkiye, gözün aydın balkanlar, ortadoğu, endonezya, meksika ve madagaskar...
  sonunda rahşan ecevit parti kuruyor:

  “demokratik sol partiden (dsp) ayrılanlar, bülent ecevit'in düşüncelerini yeniden hayata geçirmek için kurulacak demokratik sol halk partisi (dshp) adı altında bir araya gelmek için çalışmalara başlamıştır”.
 • 3 sene sonra xdshp sürümü piyasaya çıkacakmış.
 • hayırlı olsun derken, ne gereği vardı demekten insanın kendini alamadığı partidir zannımca. ama daha çok merak ettiğim husus bu partiyi kurarken rahşan hanımla beraber hareket edenler gerçekten başarılı olacaklarına kendileri inanıyor mu, yoksa bir vefa örneği gösterip ablamızı yalnız bırakmayalım mı diyorlar.
 • (bkz: dhcp)
 • bir çin atasözü derki;
  aynı bok farklı renk
 • genel başkanlığı için, rahşan ecevit tarafından hulki cevizoğlu'nun uygun görüldüğü partidir. varın gerisini siz düşünün.
  aynı zamanda türkiye'nin 62. siyasi partisidir.
 • sol düşünce özgürlüğü fikri ayrılıklara saygı demektir, o yüzden bırakın türkiye de 62. parti olmasını solda bile 60 parti olabilir. önemli olan partilerin çok olması değildir, seçim sistemi ile partilerin meclise girerken eşit yarışmasının sağlanması ve adaletli bir temsilin sağlanmasıdır. örneğin italya da daha fazla parti vardır hatta sadece solda 100 civarında parti vardır, koalisyona dahi 50-60 sol parti ya da sağ parti ittifakla girer ama kimse italya da fazla partiden şikayet etmez, çünkü bir önemli nokta da yönetimde istikrardır ve partiler fikri farklılıkların yanısıra benzerliklere de önem verir ve birlikte çalışmayı bilir...

  tanım* binasında parti yapabilecek partidir.
 • cumhuriyet halk partisi ve demoktarik sol parti' nin adları bu kadar güzel harmanlanamazdı. gerçekten bravo sizlere. daha adınız bile yenilikçi değilken acaba yapınızdan ne beklenebilir ki?

  rahşan ecevit hanım' ın manevi liderliği söz konusu. şu ülkede en sevdiğim siyasi aile ecevitler iken neden herşey tadında tuzunda bırakılmaz ki rahşan hanım...
 • rahşan ecevetinde kurucuları arasında bulunduğu genel başkanı hulki cevizoğlu olan parti logosu da ağzında başak olan ak güvercin simgelemektedir.
  şaşırdım hulki cevizoğlunun genel başkan olduğunu duyunca
 • hulki cevizoğlu sayesinde mitinglerinde sinir harbi yaşanacak parti. sayın cevizkabuğu, televizyondan aşina olduğumuz biçimde karşısındakine sorusunu sorar, sonra da çelik gibi delici gözlerle muhattabına bakar. gözden iletilen pis elektrikle yıpratma tekniğini benimsemiştir kendisi.

  şimdi bir dshp mitingini düşünün. hasbelkader binlerce kişi toplanmış, taklacı güvercinciler federasyonunun desteği tam, hulki de halkı ikna edecek. edecek de adamda yılların getirdiği bir mizaç var, hitabet sanatında da retorik soru diye bir kavram var. bunlar bir araya geldiğinde, mesela, cevizadam dazkırı halkına ekonomik krizin bellerini büküp bükmediğini soracak, normal bi liderin en fazla 3 saniye duraklayıp devam edeceği yerde hulki 10 dakika boyunca susacak, meydandaki 3000 kişinin tek tek gözlerinin içine ok gibi delici bakışlar atacak. halkta, ömer çelakıl sendromu olarak da bilinen dilin dolanması ve cümle toparlayamama ibareleri belirecek.

  düşüncesi bile ürpertici.