şükela:  tümü | bugün soru sor
342 entry daha
  • türkiye'de bugün aşırı sağın iktidar olmasına sebep olan parti. ilk 94'de ankara ve istanbul'un refah'a gitmesine sebep oldular. şimdi yine akp'nin desteğini alarak chp'ye engel olma çabası içinde.
  • sike sike chp'ye oy atacak, güya kılıçdaroğlu küskünü chp seçmeni tarafından seçimlere katılmakla suçlanan parti.

hdpkk'nın yaptığı gibi aday çıkarmamalıydı değil mi? hesaplar bozuldu zaar.

burada 3 ay önce "ben oy vermeyecem, bu sefer akp'ye oy verecem amk" diye ötmeye başladıklarında biz demiştik, "hayır, yalan söylemeyi hiç beceremiyorsunuz, sike sike pardon tıpış tıpış gidip kılıçdar'ın belirlediği adaylara oy vereceksiniz" diye. nitekim, chp seçmeni olduğunuzu bir daha gösterdiniz. beni yanıltmadığınız için teşekkür ederim.

bakın siz busunuz:

https://m.youtube.com/watch?v=ektyawfkjk8
  • secimlere katildigi icin degil, sadece chp adaylarina vurdugu icin suclanan parti.

muhtemelen 2.000 tane bile oy alamayacak olan ankara adayi “yavas yavas degil, haydar haydar” diye slogan belirlemis ?!? adamlarin hedefi belediyeleri almak degil, muhalefetin adaylarini bombalamak. ayni durum chp’den dsp’ye gecen adaylarin tamaminda var. hicbiri bir daha secilmek icin aday olmadi, tamamina yakini chp kazanmasin diye caba icinde. hal boyleyken chplilerin de bu partisi suclamasi sacma mi geliyor size?

en son girdikleri kasim 2015 secimlerinde %0,07 oy almis bir partiyi ve liderini neden akp yanlisi gazeteler, tv’ler cikip her gun manset yapip canli yayinlara cikarir? ntv acaba son 1 ayda kac tane iyi parti, saadet partisi, hdp ya da chp adayi cikarmis ki oyu %0,1 bile olmayan bu partiyi gunlerdir mansetlere tasiyor?

ayrica bu partinin bu kadar maddi gucu var midir? bu oy oraniyla ve neredeyse olmayan uye sayisi ile ana muhalefetin dahi erisemedigi reklam gucune erisebiliyor?

bence bu sorularin cevaplarini biliyoruz :)
  • beğenelim ya da beğenmeyelim ama akp'nin siyasi mühendisliğini takdir etmek gerek. siyasetin ve siyasetçinin ruhunu iyi bilen bir parti. burada da aynısını görüyoruz. nasıl paket ettiler koskoca ecevit'in partisini bilemiyorum. nasıl bir menfaat dönüyor onu da bilemiyorum. şu anda özellikle ankara'da, akp gençlik kolları gibi çalıştırıyor bunları iktidar. valla helal olsun. neyse ki dsp'nin şu anda halkta bir karşılığı yok. kimsenin ciddiye aldığı da yok. belki yeterince kanıtlarlarsa kendilerini, bir milletvekilliği kapabilirler önümüzdeki seçimlerde, tıpkı destici gibi. ama önce hak edin, verilen görevi eksiksiz yapın. yok öyle üç kuruşa beş köfte. ha gayret.
7 entry daha