• (bkz: sosyal medyayı ikiye bölen at/@demokratikdeve)

entry'deki yorumuyla yarım yarım yarmıştır. gece gece kahkaha attırmıştır. kendi 'ekşi unutulmazlar listeme' girmiştir.*
  • hatalı entry girdiğim yazar.
  • “(bkz: sen bana birini android) ama hadi bakalim” dedigim yazarcik. umarim osundur da senlenir buralar.
  • fas'da develer arasında liderlik yarışının kazananını belirlemek için seçim öneren örnek deve.
  • bir pazartesi gecesi, ben cumaya gidiyorum diyerek evden çıktığı vakitten bu yana kendisinden haber alınamıyor...

tarihler haziran 1920 yılını gösteriyordu ve istanbul işgal altındaydı. istanbul'da kafasını yukarı kaldıran, esir şehrin göğünde ayaklarında bir pranga varmışcasına gezen, esir şehirden ayrılmayı kendilerine ar bilen güvercinleri görüyor ve lisan-ı hal ile güvercinlerle dertleşiyordu.

bu arada anadolu için için kaynıyor, ankara tüm dünyaya ders vermek için uygun zamanı bekliyordu...

üzerine çizgili pijamaları, kafasında kukuletalı takkesi ve cebinde damla kehribardan kan kırmızısı tespihi vardı.

önce dükkana uğradı. kuruyemişçinin camına kocaman bir yazı iliştirdi. tadilat süresince size nevşehir'de hizmet vereceğiz.

sonra kahveye uğradı. geçtiğimiz günlerden kalan bakiyelerin tümünü ödedi. kahveciye, yanlarım ağrıyor, bir oralet yap da şifa olsun dedi. tahmin edeceğiniz gibi, oraletin parasını ödemedi. kahveci bir gariplik olduğunu sezdi. çizgili pijama ve kukuletalı takke hiç de zamanın ruhuna uygun değildi.

ağır ağır yürüdü. yürüdü. yürüdü...

bir gün geri gelecekti. bunu biliyordu. buna emindi. bir gün geri gelecekti. bundan herkes emindi...
hesabın var mı? giriş yap