şükela:  tümü | bugün
 • akılları fikirleri orda olanlara yakışan çözüm önerisidir.
 • en iyi zaytung haberi bile bu kadar absürt değildir.
 • (bkz: allah bir karı dört)

  rize belediye başkanı akp'li halil bakırcı'nın dile getirdiği kuma açılımı. "ikinci eş yaygın. bu bizim kültürümüzde vardır" buyurmuş beyefendi. bu akp'li zihniyetin kültüründe kuma adeti olabilir belki ama bizim kültürümüzde yok böyle bir ilkellik. hem sonra hadi bu önerisi kabul edildi diyelim, sonrasında halil bakırcı'nın eşi de "ikinci eş olarak bir kürt erkeği istiyorum" dese sevgili başkanımız ne diyecek? bunu kabul edebilecek mi?

  şeriat elden gidiyor diye isyan edip gerici bir ayaklanma başlatan bir şeyh adına düzenlenen şeyh said anması etkinliğini duyunca aklına böyle dinsel bir çözüm gelmiş herhalde. ne de olsa din kardeşiyiz, "nefsani arzulara, özellikle kadınlara, oğullara, yığın yığın biriktirilmiş altın ve gümüşe, salma atlara, sağmal hayvanlara ve ekinlere karşı düşkünlük insanlara çekici kılındı"* diye düşünmüş, allah bir karı dört zihniyetiyle 21. yüzyıl türkiye kadınları ile ilkçağ arap mitolojisinin sömürdüğü zavallı kadınları bir tutmuştur. (bkz: dört kadınla evlenmek)

  (bkz: akp'nin ele alıp da çözdüğü memleket meseleleri)
 • bunu söyleyen kişiye bir kürt çıkıp da "kızını bana yolla da samimiyetimizi arttıralım" şeklinde bişey söylese ne cevap verir acaba? bence memnuniyetle kabul eder. sonuçta amaç hısımlılık metoduyla kürt sorununu çözmek değil mi? illa sen mi ordan kuma alacaksın. bırak o senden kuma alsın di mi ama?!
 • direkt olarak "ben artık kürt kızı sikmek istiyorum" diyemeyen kişinin durumu konjonktüre uydurma çabası da olabilir bu. sonuçta her insanın zaafları var. göreneklerimizde olan şeyler bunlar. daracık. :/
 • sanat için soyunmak gibi bakılması gereken olay. arkadaşlar demokrasi için sevişelim mantığı ile yaklaşmış aferin.

  benim kafama takılan şimdi sen ikinci bir eş alıyorsun iyi hoş. bir kadın birini sevdimi sokak ortasında vuruyorsun. burda bir anti demokratik tavır söz konusu değilmi. yani güldünya neden bu demokratikleşmeden nasibini alamadı? hayat garip bunu biliyoruz vapurlar var nitekimde. bu yapılan daha bir garip hatta gudubet bir durum. hani bütün kuşları siktik bir leylek kaldı.

  tamam bende biliyorum savaşma sevişte be demokratikimsi sen sevişince demokrasi kadın sevişince töre oluyor. hay amına koyim bir zihniyet çarpık olurda bu kadar mı olur serhat sen anlat bana bunu. neresinden tutsam elimde kalıyorsun masken et gibi dökülüyor. küfür edince göte giriyor bu entryde burda sona eriyor.
 • her tarafından rezillik akan hadise. neresinden tutsan saçmalık akıyor bu fikrin. çok eşlilik ne zamandan beri kabul edilebilir bir durum haline geldi? bunu kabul edebilecek kadınların olduğunu sanmıyorum. ama hadi cahilsin bilmiyorsun kafandan bir fikir sıçmışsın. hadi iyi niyetlisin de. kalbin temiz art niyetin yok. o zaman durumun öteki yanı ortaya çıkıyor. hani derler ya özrü kabahatinden büyük olmak. burada sormazlar mı adama sen güneydoğulu vatandaşlarımızı ikincil olarak mı görüyorsun diye? peki bu durumda güneydoğulu vatandaşlarımız ikinci eş yani kuma gitmekten mutlu olurlar mı. 'ay batıya kuma gidiyorum' diyip sevinirler mi ?
 • kardesinisec.com'dan esinlenildigini dusunuyorum.