şükela:  tümü | bugün soru sor
  • demokratik düzenin türlü buglarını kullanarak seçimle başa geçip, ülkenin idari bütün birimlerinde kadrolaşarak polis teşkilatından tutun ülkenin milli havayoluna, en yüksek yargı mecrilerinden tutun da yüksek seçim kurullarına kadar herşeyi eline geçirip sonra keyfine göre ülkeyi yöneten, milli varlıkları yabancılara satan, göz göre göre elindeki bütün yetkileri kötüye kullanan, hazineyi türlü ihalelerle akraba ve eş dostuna peşkeş çeken sözde demokratik diktatörlere verilebilecek isim. tabii bizim ülkemizde yok böyle bişey ama olabilir de.
  • şu an etrafımızda çok fazla bulunan kişiler.
  • milli iradeyi temsil eder. d-800 ve d-1000 gibi modelleri mevcuttur. karşısına çıkanları takır takır demokratır.
  • bugünlerde özellikle alman gazetelerinde rte ile birlikte kullanılan ifade...
  • ileri demokrasinin en doğal sonucudur. daha ne olacak yahu şükretmesini bilmiyor musunuz, tek ileri demokrasi, tek aşırı ileri dikta..demokratör. aksini iddia eden ya terörik yada ataiz sataniktir.
  • işte bu ya. ben de yalan dolan referandumdan sonra (hani mezardakilere oy kullandırılan) kılıfına uydurulmaya çalışılan güya seçilmiş sultana ne denebilir başka diye düşünüp duruyordum. güya seçilmiş padişah diyordum ama bu daha iyi. kısa.
  • (bkz: demagratör)