şükela:  tümü | bugün
  • ankara kızılay'da mayıs 2014 tarihinde açılmış bir otel.
    rezervasyonu telefonda yapıp fiyatta anlaşmamızı takiben, 2 defa ben, 1 defa da onların aramasıyla konaklamanın 2 gece olacağını ve fiyatını tekrar tekrar teyitleşmemize rağmen, otele geldiğimde rezervasyonunuz 1 gece görünüyor diyerek (muhtemelen 2. gece için benden daha yüksek ücret veren bir müşteri buldular) ilk günün sonunda oteli boşaltmama neden olmuş kalitesizliğe sahiptir.
    yanlışlığın giderilmesi için görüştüğüm c...t adında .... görünümlü otel müdürünün ise önce emin olmama rağmen kendisiyle telefonda görüştüğümü inkar etmesi, sonra zaten biz rezervasyon bilgilerini mesaj olarak atıyoruz iddaasını
    -iyi ya "1 günlük rezervasyonunuz mevcuttur" mesajım nerede?
    diyerek çürütmem sonrasında da, susup kıvırmasını, sonrasında çirkefleşmesini unutmamışımdır...
  • birinin benim için ayarladığı ve bu haftasonu gideceğim otel.

sabıkası da pek iyi değil gibi..

ne zaman birisi benim adıma uçak bileti alsa ya da bir otel ayarlasa illaki o seyahat bi şekilde boka sarar. ya uçuşta saçmalıklar olur ya da oteller saçma yerlerdedir.

"başka otel mi yoktu ulen" diye şimdiden uyuz olmaya başladım.
  • otel görünümlü düğün salonu.

konumu çok güzel ama otelcilikten pek anladıklarını söyleyemem. burada konaklayan insanların da lüks anlayışı çok kötü sanırım, bu kadar iyi puan almasının başka bir açıklaması olamaz.

otel leş falan demiyorum, o paraya daha iyi yerlerde kalınır diyorum sadece. bir kere çift kişilik yatak yerine iki tane tek kişilik yatak birleştirilmiş ki bu kalitesizlik göstergesi. onun haricinde koltuk takımı pek sık temizlenmiyor gibi. küvette (ya da jakuzi, ne zıkkımsa) bazı ufak lekeler var. otelde olmaması gereken şeyler bunlar. şampuan ve duş jellerini japon pazarından almış olmaları muhtemel. mini barda şarap olmasına rağmen tirbuşon yok, istediğinizde de "ehehe gönderelim" dedikten sonra ölü taklidi yapabiliyorlar.

iyi yanları da işte konum. personel güler yüzlü ve sürekli yardımcı olmaya çalışıyorlar, bunda çok başarılı değiller ancak bu personelin değil otelin yetersizliği. en altında düğün salonu olmasına rağmen üst katlara gürültü gelmiyor o nedenle sessiz ortam diyebilirim. geç saatlerde giriş çıkış yaparsanız düğün topuzlu gün teyzeleriyle karşılaşıp "oha lan bunların nesli tükenmedi mi?" sorusu eşliğinde heyecanlanabiliyorsunuz.

ayrıca buradan bana bu oteli uygun gören proje yöneticimize de teşekkür etmek istiyorum. tamam jw marriott olsun demiyoruz ama hilton olur, crowne olur, hatta holiday inn veya radisson blu bile olur fakat demonti olmamalı. son ikisiyle aynı yıldıza sahipler ama aralarında kalite farkı var.