şükela:  tümü | bugün
  • merkez ofisi altunizadede çok şeker bir binada olan şirket.
  • bünyesinde mothercare, laura ashley, ferre, dolce&gabbana, guess vs. gibi bir çok markayı barındıran zincir mağaza şeklinde yapılanan firma. demsa group diye de bilinir
  • artık harvey nicholsda onların bünyesindedir.
  • internet üzerinden satışa başlamışlar. bu kadar markayı bünyesinde bulunduran bir grup için sitede bulunan ürünler hayal kırıklığı ve ürün çeşidi çok az. daha yeniler ama bu işi ilk yapan da değiller, siteleri hiçbir açıdan ilgi çekici gelmedi bana.

http://www.modagurusu.com/
  • her gun spam mail gondermekten bikmayan usanmayan, adlarini yolladiklari onlarca spam mail sayesinde ogrendigim spammer grup.
  • en son harvey nichols adında yer açan , aşırı pahalı, sadece yurt dışından özel dikim elbseler olan. tam bir sabancı politikası izleyen, az maaş çok iş :d bir gruptur. sahipleri cengiz çetindoğan ve demet sabancıdır. çalışın köleler.
  • profosyonelligin p'sini ogrenmeye calisan sirketler grubu. aslinda butun is o grup kelimesinin yerine ingilizcesini koymaktadir ama nedense bu insanlarin isi biraz agir gitmis olabilir. isminin kaynagi olan demet sabanci hanim sirkette hic bir rol oynamazken yonetim kurulu baskani esi cengiz cetindogan o muzayede senin bu galeri benim at kosturarak bir an evvel sabanci muzesinden daha buyuk bir muze yapmak amacindadir. beyefendi hirsli yoneticileri ise bir ceylan urkekliginde oldugundan sirkette isler bi turlu ilerlemez sonunda kordugum olmus konu aciga kavusturmak icin yaraya vurulan makas kimin cerahatini akittiysa top onda kalir ve hayat boyle devam eder gider.
  • insan kaynaklarında çalışan bir bayan ile yaptığım mülakattan sonra mağazalarının yanından geçmediğim şirket.

sizden 2 adet referans isterler verirsiniz, ertesi hafta iki tane daha sonra iki daha... acaba telefonla satış mı yapıyorlar anlamadım.

3 adet mülakattan sonra, bir hafta on güne kadar arayacağız derler aradan 6 ay geçmiş ne bir eposta göndermişler ne de bir telefon, yerine getirmeyeceğiniz sözü neden personel adayınıza veriyorsunuz...

insan kaynakları böyle çalışıyorsa...