• bazı mağaza vitrinlerinden hiç ama hiç eksik olmayan bir yazı.

x'den başlayan fiyatlarla, % şu kadara varan indirim...

girersin içeri, bir şey beğenirsin söyledikleri fiyat x'in 4-5 katıdır. e dersin hani x'den başlayan fiyatlar vardı, derler ki "bu sizin beğendiğiniz yeni sezon olduğu için onda bir indirim yapamıyoruz, o fiyatlar sadece şu pantolonlarda var ama onun da sadece xxs ve xxxxxl bedeni kalmış. :/ "

e ben 40 kilo ya da 180 kilo değilsem faydalanamıyorum yani o fiyatlardan...

ya da başka bir mağazada % şu kadara varan indirim der, sorarsın hangileri indirimli diye, hangar kadar mağazada 2 tane askı gösterir sana, o da erkek kaban, bayan pantolon karman çorman bir şey, ne rengi kalmış, ne bedeni kalmış...

şark kurnazlarından illallah ettim artık.

sırf bu herifler yüzünden yolda yürürken indirim tabelası görüp mağazaya girmeyi bırakalı kaç sene oldu. öyle gelişine alışveriş etmeyi de bıraktım, kaban mı lazım oldu, ayakkabı mı lazım oldu, lazım oldukça gidiyorum o işin merkezinden, en uygun yerden alıyorum, çıkıyorum.

bu kadar.

git mahmutpaşa'ya, orda her gün black friday...
  • bu cumlenin kuruldugu otomobil reklamlarinda bahsedilen fiyattaki otomobilden ulkeye temsile 2 ya da 3 tane getiriliyormus ve gerisi hep o hede hode paketli oluyormuş.
    yani bir markaya senin su modelinin en bos en baz modelini alcam desen de bu namumkun.
    tuzak hep tuzak amk.
    herkes vatandasin beyaz gote nasi çökerimin derdinde.
    hos daha beteri vatandaş ta buna hallenenlere hayir demiyor o daha da trajik.
    ne cok "sevilmeyi" seven bir millet olmuşuz.
  • o başlayan fiyata hiç denk gelmediğim için artık bu gibi durumlarda almak istediğim bir şeyde olsa kesinlikle inanmadığım için, ilgilenmeden kafamı çeviriyprum.
  • yıllar önce dayım üniversite okuduğum şehre gelmişti. takım elbise alacağım dedi. başladık mağazaları gezmeye. bir mağazada 100 tl'den başlayan fiyatlarla takım elbise bulunur yazıyordu.

mağazaya girdik. 100 tl'lik takımlar hangisi dedik. adamın cevabı: "sadece şu fıstık yeşili takım 100 lira, diğerleri 500 liradan başlıyor."

bu da böyle bir anımdır.

bu ibare tam bir müşteri avcılığı kelimesidir.
  • az sonra kazıklanacaksınız ve umduğunuz şeyi bulamayacaksınızın biraz daha farklı söylemi.
  • genelde öncesinde belirtilen fiyat fontunun %500'ü boyutunda olur.
  • fiyatı görürsün önce, gider bakarsın reyona ama bulamazsın yukarıda yazılan fiyatı sonra farkedersin küçük yazıyı ...den başlayan fiyatlarla.
    küfrünü atar çıkarsın sessizce..
  • hiçbir zaman o fiyatlardan başlamayan dan'lardır.
  • tam yeni türkiye fiyatları. süper olay.
hesabın var mı? giriş yap