şükela:  tümü | bugün
 • uzun zamandır süphelendiğim ancak etkili ve yetkili bir ağızdan duyarak rahatladığım yönetim biçimidir... bu da bir yöntemdir...

  deneme - http://www.cnnturk.com/…a.sitem/549395.0/index.html
 • --- spoiler ---

  ak parti'den 50 vekil imzasını çekti

  ak parti grup başkanvekili suat kılıç, anayasa değişikliği teklifinde devam eden ‘imza’ tartışmaları nedeniyle önce kendi imzasını çektiğini, bunun üzerine 50’nin üzerinde ak parti milletvekilinin daha tekliften imzasını çektiğini açıkladı.

  imza sayısının 184'ün altına düşmesinin üzerine taslak ak parti’de yeniden imzaya açıldı.

  attıkları bu adımla teklif üzerinden yürütülen imza tartışmaları tamamen sona erdiğini belirten kılıç, teklifin tekrar imzaya açıldığını söyledi.

  anayasa değişikliği teklifinin arkasında olduklarını tekrarlayan kılıç ‘biz bu teklifin imzalar bakımından değil özüyle tartışılmasını istiyoruz. türkiye’nin çağdaşlaşmasını istiyoruz’ diyerek sözlerini noktaladı.

  --- spoiler ---

  kaymak - http://www.hurriyet.com.tr/…em/14320135.asp?gid=373

  bilahare; (bkz: çağdaşlaşma hamlesini şaibeli imza ile başlatmak)... pek yakında bu sözlükte...
 • post modernist demokrasi anlayışının temel prensibi olsa gerek, çünkü demokrasiyi ağzından düşürmeyenlerin tercih ettikleri yönetim anlayışıdır kendileri. zira ülkemizde 8-9 yıldır denenmektedir, en az 1 yıl daha deneneceği yolunda kuvvetli iz ve emareler vardır. ancak sorun; deneye deneye hem denekler hem yontemler tur bindirmiştir, sanırım tekrar başa saracak ya da memleket pek yakında aklı selimi bulacaktır. kimbilir ya da okyanus ötesinden yeni denekler ve yöntemler takviye edilecektir. aslında onca denemeye ne gerek var, 8 yıllık tecrube yeterli olmuş olsa gerek, açık ve net demokrasiyle olmuyor totaliter rejim gerekli zaten tüm denemelerden çıkan verilerde onu göstermedi mi, hem iknaya uzlaşmaya da gerek yok verirsin emri yapan yapar yapmayana kılıf arayıp silivrilere göndereceğine toplu mezarlara gömersin dimi ama. ne de olsa silivriden dili sivrilerin sesi yine çıkıyor yine çıkıyor. toplu mezar teklifimi dikkate alın hem yerinide soylemezsiniz, daha bir gizemli olur. böylelikle korkutucu susturucu bunaltıcı pes ettirici dil yutturucu ezber bozdurucu iktidar sazcısı haline gelir herkes.
 • ya tutarsa yöntemi ile tutuklama yapılan, sen kimsin ki methoduyla işçi eğitilen(!) pek güzide demokrasilerde görülen harikulade yönetim metodu.
 • bunu yapmak isteyenlere uzmanlar tarafından sim city oynaması önerilir.
 • özellikle demokratik açılım sırasında iyice ayyuka çıkmış bir yöntemdir.

  (bkz: #16898663)

  (bkz: #17483957)
 • (bkz: ampirizm)