şükela:  tümü | bugün
 • kitabın arkasında; "bu kitabın adıyla kastedilen dene büyüklüğünde memeler değildir elbet" diye bi yazı yazar böle geyik bi şekilde gider.acaip geyik potansiyeli olduğunu bu kitaptan anlarız sayın ferhan sensoyun
 • "bir gün öyle bir üfleyeceğim ki bu sigaranın dumanını pencereden
  yerle bir olacak rutubetli duvar
  bizim evden deniz görünecek"

  diğerleri gibi tadına doyum olmayan bir ferhan şensoy eseridir
 • --- spoiler ---

  haldun taner ölmez, olan bize olur.
  --- spoiler ---
 • ferhan şensoy'un kaleminden kitap için :

  denememeler, derken düşündüğümüz dene büyüklüğündeki memeler değil elbette. denememeler'in özelliği, bundan sonra ölecek olanların hayatını kurtarmak gibi bir görev üstlenmemiş olması. ayrıca, daha önce cinayet işlemiş birinin bu kitabı okuması, onun yeni bir cinayet işlemesine engel olmaz. cinayet dediğiniz, ille kanlı bıçaklı olmaz, aşk da bir cinayettir.
 • ferhan sensoy'un, yer yer klasik deneme formatindaki bilimum yazilarla inceden dalga gectigi, kendi jargonunu da ayrica costurdugu 93 basimli kitabidir. sunu da ehemmiyetle tebaruz etmeliyim ki, barindirdigi mevzubahis potansiyel geyikseller varsayalim ismail adli dizinin icerigine cok yakindir.

  "... daha once cinayet islemis birinin bu kitabi okumasi, onun yeni bir cinayet islemesine engel olmaz. cinayet dediginiz, ille kanli, bicakli olmaz, ask da bir cinayettir."
 • benim gençliğime ve hayata bakışıma yön veren bir kitaptır. çıktığı gün okuyup bitirmiştim tabi o sırada kitapçıda çalışma avantajım da vardı. tekrar alıp okumak istiyorum. mükemmel bir kitap. ferhan şensoy şahane bir insan.
 • "bugün yapılamayan işler, yarına tayin oldu, yarınki işler ayrı bir liste olarak bizi bekliyorken... yarının 48 saat olmaması büyük adilik, öbürgüne 40 saatlik iş devredilecek... e, öbürgün ne bok yesin? hafta başına geçen haftadan sarkmış işler var... bok gibi başlayacak hafta... haftanın ilk gününden gardım düşecek... alkolle bastıracağım pazartesi ikindisini, 'siktir et!' duygusuyla donanmış olarak... hayır, hiç bir işime yetişemiyorum...
  - e, sen de bu kadar iş yapma kardeşim!
  diyeceksiniz, dedirtmiyoruz. bir iş yaptığım yok, işsiz sayılırım."
 • artık bir kült haline gelmiş ferhan şensoy kitabı. kitabın arka kapağında aynen şöyle demektedir üstad:

  "denememeler, derken düşündüğümüz, dene büyüklüğündeki memeler değil elbette. denememeler'in özelliği, bundan sonra ölecek olanların hayatını kurtarmak gibi bir görev üstlenmemiş olması. ayrıca, daha önce cinayet işlemiş birinin bu kitabı okuması, onun yeni bir cinayet işlemesine engel olmaz. cinayet dediğiniz, ille kanlı, bıçaklı olmaz, aşk da bir cinayettir."
 • ferhan şensoy'un,insanları zihninin derinliklerine davet ettiği,davet ederken de kendi yaşanmışlıklarını ve düşüncelerini aktardığı bir grup sayfalar bütünü
 • ferhan sensoy'un asiri komik kitabi. her okuyusumda farkli bir tat aliyorum.