şükela:  tümü | bugün
 • bir işin kurallara uygun yapılıp yapılmadığını, kaytarma olup olmadığını, işin muvaffakiyetini kontrol etmek, teftişlemek...
 • rtük'ün agzına, yüzüne, gözüne, götüne, bulaştırdığı olgu.
 • güvenmek iyidir, kontrol etmek daha iyidir demiş v. i. lenin.
 • en basit anlamiyla olmasi gerekenle olanin karsilastirilmasi...
 • yapılan işlerin yahut çeşitli birimlerin önceden belirlenmiş kanun ve kurallar çerçevesinde incelenmesi ve bu kriterlere uyulup uyulmadığının tespit edilmesi süreci.
 • denetim sektöründe çalışanları nasıl bir iş ortamı bekliyor?
  bir denetim çalışanı profesyonel ve yönetsel becerilerini nasıl geliştiriyor? başarılı bir denetçi çalıştığı şirkete ortak olabilir mi?
  sektördeki şirketler çalışanlarında ne tür özellikler arıyor? önemli dersler, değer katan staj vb. çalışmalar, olmazsa olmaz yetkinlikler...
  denetim profesyonelini nasıl bir mesleki örgütlenme ve sertifikasyon süreci bekliyor?
  denetim şirketlerine nasıl iş başvurusu yapılabilir?

  hepsi için deloitte nin şu linkine bakmakta fayda var:

  http://www.denetimnet.net/…ages/gencdenetimnet.aspx
 • tekstil sektorunde sosyal sorumluluk adi altinda yapilan denetimlerde, denetlediginiz olguyu neden nasil nerede sorulariyla basbasa birakip, bir etrafiniza bakip aslinda hicte sizin ulkenizin umrunda olmayan sartlarina uygunlugunu saglamak icin firmalari deli gibi bunaltmaktir..
 • yillarca cocuk iscilik yasaktir seklinde firmalarin mantigini degistirdiginizi dusunmek..sonra gidip her yaz ayinda cocuk iscilik tespit etmekdir...boyle gelmis boyle gider sur essegi bayira..
 • ekonomi, eğitim, adalet, savunma ve sağlık gibi temel yönetim fonksiyonlarında en önemli etken denetimdir. örneğin ekonomide siz bir ülke olarak önce derme çatma bir kamu ekonomisi, sonra yarı-kamusal yani karma ekonomi, sonra sermayeye dayalı kamu destekli piyasa ekonomisi ve nihayet kapital fahişe ekonomisine geçmekte arzuluysanız, denetimin dozunu aynı sıralama ölçüsünde arttırmak zorundasınız. buna karşın denetim araçlarını da iktidar ve yandaşı iş gruplarının elinde toplamayı amaçlayan yargısal ve ekonomik düzenlemeler yapıyorsanız, o ekonomideki fahişelerin en alımlısı olmuşsunuz demektir. dolayısıyla müşterinizin bol olacağı açıkken, ürününüz dalda kaldığında dönebileceğiniz ne bir köyünüz ne de bir ananız olmadığından, zamanında özerk çalışan güçlü bir fahişeyken, gücü yeten bir pezevenge komisyon vererek çalışmak zorunda kalacaksınız.

  bağlıyorum, nihayet olarak o pezevenk vücudunuz kuruyuncaya kadar etinizden yararlanacak sizi de kendi memenizdeki 100 mililitrelik sütle beslenmeye mecbur bırakacaktır. öldüğünüzde ise pezevenkler arası bir çilingir sofrasında "sağlam orospuydu" şeklinde neş'eli kahkahalarla anılacağınızdan, unutulmak gibi bir beşeri kaygıya düşmenize gerek yoktur. ne güzel, ne mutlu size..