şükela:  tümü | bugün soru sor
  • arkadaş bu insanın hayvanlara yaptığı nedir? yediler bitiremediler, kürk yaptılar, oyuncak ettiler, içini doldurdular, sirklerde oynattılar bitmedi. aha bu deney farelerine bi de deney maymunlarına üzülmekten yemeden içmeden kesiliyorum bazen.

çok sevimli arkadaşlarımızdır deney fareleri, bizim için her türlü hastalığı göğüslerler.

(bkz: kobay)
    (bkz: model canlı)
    (bkz: genetik)
  • deney fareleri özel çeşitler olup labirentlerde yol bulmak üzere yetiştirilirler, labirentte en iyi yolu bulan fare peynir ile ödüllendirilirken tok olup da canı peynir istemyen we labirentte zevk için dolaşan fareler deney faresi kapsamına girmezler...
  • benim. benim gibi ozel yetistirilmis fareler de cesitli sadistlerden deney adi altinda bol bol baski gorurler, depresyona girerler gunde 30 hap yutarlar ta ki iyice dengesizlesip aklini kacirana kadar. bu sirada da bilim adamlari gercekten zevkle kahkahalar atar. herseyden nefret ederler hic birsey yapamazlar sadece sinirleri bozulunca benim su an yaptigim gibi (bkz: slogan) atarlar gereksiz yere.
  • bizim için hayatları feda olan ve çok şey borçlu oldugumuz hayvanlar, ayrıca gen yapısı insana çok benziyor.
  • carl saganın belirttiği üzere kütlelerine göre beyin ağrlıkları çok olduğundan bu yönleriyle insanlara benzerler..muhakeme davranışları yüksektir.etolojiye katkılarının yanısıra yedikleri elektrikler yanlarına kalır.

"gizli öğrenme" denen bir husus da yine bu fareler sayesinde anlaşılmıştır..iki koridoru olan ve koridorlardan birinin sonunda besin ve aydınlık+geniş bir oda ,diğerinde ise aynı miktarda besin ve karanlık+küçük bir oda bulunan bir düzeneğe konan fare normalde sevdiği karanlık tarafa gider.ama bu fareyi alıp ayrı bir karanlık,küçük oda da elektrik verirseniz ve tekrar ilk baştaki düzeneğe koyarsanız hiç sevmediği aydınlık odaya gider direk..bilim adamları da buna "gizli öğrenme" der direk..
  • dunya uzerindeki en zeki canli turu. (bkz: hitchhikers guide to the galaxy)
  • - talcid erkekliği öldürüyor olabilir mi profesör?
    - farelerde deneyelim

<deney faresi iç sesi> bir o zevkim kalmıştı bulaşmadığınız
  • - hocam labirente peynir kalmamış?
    - midem kazındı, yedim onu. ekmek koyun, anlamaz

<deney faresi iç sesi> mnskym!
  • - teorik bulgularımıza göre meyan kökü cinsel performansı artırıyor profesör
    - ben denerim

<deney faresi iç sesi> puşt!