• kurulmasi zor, bozulmasi da bir o kadar kolay olan $ey. bulunmasi halinde hayatin epey kolayla$acagina inandigim kavram.
  • uyum.

ağırlık yoksa dengeye gerek yoktur. sürekli ötekinden(lerden) ağır olmaya çalışmazsanız sorun olmaz aranızda.

hey sen, (bkz: dengesiz) ve diğeri; (bkz: dengeli).
  • etkileyici güçlerin toplamının sıfıra eşit olduğu durum.. (bkz: ne dedim ben simdi)
  • fizikte, bir cismi etkileyen tüm kuvvetlerin bileşkesinin ya da vektor toplamının sıfır olduğu durum.
    um...
  • sezen aksunun adı bende saklı albumunde bir şarkı, turgut uyar ın "tel cambazının tel ustundeki durumunu anlatır şiirdir" adlı şiirine müzikle eşlik etmiş sezen aksu ve aykut gürel:

sizin alınız al inandım
    morunuz mor inandım
    tanrınız büyük amenna
    şiiriniz adamakıllı şiir
    dumanı da caba
    dumanı da caba

bütün ağaçlarla uyuşmuşum
    kalabalık ha olmuş ha olmamış
    sokaklarda yitirmiş cebimde bulmuşum
    ama sokaklar şöyleymiş
    sokaklar şöyleymiş
    ağaçlar böyleymiş
    sokaklar şöyleymiş
    ağaçlar böyleymiş

ama sizin adınız ne
    benim dengemi bozmayınız
    ama sizin adınız ne
    benim dengemi bozmayınız

sokaklar şöyleymiş
    ağaçlar böyleymiş
    sokaklar şöyleymiş
    ağaçlar böyleymiş

aşkım da değişebilir gerçeklerim de
    pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
    yan gelmişim diz boyu sulara
    hepinize iyi niyetle gülümsüyorum
    hiçbirinizle döğüşemem
    siz ne derseniz deyiniz
    benim bir gizli bildiğim var
    sizin alınız al inandım
    morunuz mor inandım
    ben tam kendime göre
    ben tam dünyaya göre
    ama sizin adınız ne
    benim dengemi bozmayınız

sokaklar şöyleymiş
    ağaçlar böyleymiş...
  • iki türlüsü vardır. i) hassas, ii) sağlam. bir tepe üstünde duran topla, çukur içindeki bir midir?
  • cisimlerin durağan ya da ne biliyim statik olmaları için içinde bulunmaları gereken durum.
  • öncelikle sapılabilecek sonsuz kadar ihtimal alınır sonra olunması gereken yerde bulunulur sonra gerçek- yalan ve doğru- yanlış arasındaki hesaplama yapılır sonra tekrar sapılabilecek sonsuz kadar ihtimal alınır ve birine sapılır durulur durulur erozyona uğranır yok olunur bakılan yere ve görüşe göre değişen bişey olduğunu tahmin ediyorum hatta olmadığını düşünüyorum
  • eksiklik.az bulunan,hele bi de dew aynasiyla icli di$li konumdaki insanlar icin nimet sayilan,binbir baki$in odagi felaket.aranan bulunmaz kuralinin oznesi.
  • bülent ortaçgil'den ödünç alısak:
    "aşk bir dengesizlik işi
    dengeye dönüşendir sevgi"
    (bkz: sensiz olmaz)
hesabın var mı? giriş yap