• hacettepe üniversitesi sanat ve mimari topluluğunun düzenlediği piyano resitalinde sahne alacak piyanistlerden biri.
  • sosyal medyada paylaştığı şeyler için göz altına alınmış piyanist. umarım bir an önce serbest bırakılır.
  • tutuklanmıştır.

edit: piyano çalan bu adam son dönemde khk ihraçlarına muhalif olmak, sesini yükseltmek dışında suça konu ne tür bir fiilde bulunmuştur, yetkililerin cevabını çok merak ediyorum...
  • cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanmış sanatçı.

artık sanatçıların, bilim adamlarının yeri hapishaneler oldu. türkiye'nin hapishaneleri muhtemelen dünyanın eğitim oranı en yüksek hapishaneleridir.
  • o en büyük senfoniyi tekrar taksim meydanında çalacaksın. seni yargılayan adileri de taksim anıtının önünde yargılayacağız. bir yüzü ülkenini kurucu kuşağına dönük, diğer yüzü ise devrimcilere...
  • memlekette ne kadar sanatçı, aydın, düşünen var ise hapse atılsın diye #evet

tivıtır mivıtır ağzınıza ne geliyorsa yazamayasınız diye #evet

ağanın pohunun üstüne poh olmayacağı için #evet

sıkıldım bu düzenden, ne olacaksa olsun da görelim diye #evet
  • sessiz sedasız tutuklanmıştır.

basına bile yansımamıştır bu haber, tutuklanmasına sebeb olan şeyler nedir, kimse bilmiyor.
  • yaşadığımız faşizmin örneklerinden sadece biri.
    ve bu faşist düzen şunu bilmiyor. güzel insanlar unutulmazlar; hep var olurlar...siz yok olup unutulacaksınız ama piyano çalan ve kelepçe taktığınız bu güzel insan hep varolacak.
  • cb'ye hakaretten tutuklanan piyanist...

leblebi gibi insan tutukluyorlar.

sebebi neydi acaba tam olarak, icerigini bilenler aydinlatsa...
hesabın var mı? giriş yap