şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hacettepe üniversitesi devlet konservatuvarı'nın gelecek vaadeden piyanistlerinden biridir. bu yıl okulu bitiriyor. kariyerini merakla izliyoruz.
  • hacettepe üniversitesi sanat ve mimari topluluğunun düzenlediği piyano resitalinde sahne alacak piyanistlerden biri.
  • twitter'da yazdıkları nedeniyle özgürlükler ülkesi türkiye'de, terörist olarak suçlanarak göz altına alınan piyanistin adı. #denginceyhanyalnızdeğildir etiketi, bilmem nesi ile adından haberdar oldum. (ne yazmış, diye merak ettim. "allah belanı versin", "öl, geber" tarzı şeyler yazmış. bir de komplo teorisi yazmış. yarın, öbür gün özgürlüğüne kavuşur diye tahmin ediyorum. anladığıma göre, şu an, twitter'ına a-be-ce yazdığı için özgürlüğü gasp ediliyor.)
  • sosyal medyada paylaştığı şeyler için göz altına alınmış piyanist. umarım bir an önce serbest bırakılır.
  • yedi yıllık arkadaşım. hayatta kimseyi incitemeyecek kadar iyi kalpli, hassas ve duyarlı bir devrimcidir. devrimini müzikle yapar, yürütür. neymiş teröristmiş. yok devenin bale papucu.
  • tutuklanmıştır.

edit: piyano çalan bu adam son dönemde khk ihraçlarına muhalif olmak, sesini yükseltmek dışında suça konu ne tür bir fiilde bulunmuştur, yetkililerin cevabını çok merak ediyorum...
  • cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanmış sanatçı.

artık sanatçıların, bilim adamlarının yeri hapishaneler oldu. türkiye'nin hapishaneleri muhtemelen dünyanın eğitim oranı en yüksek hapishaneleridir.
  • memlekette ne kadar sanatçı, aydın, düşünen var ise hapse atılsın diye #evet

tivıtır mivıtır ağzınıza ne geliyorsa yazamayasınız diye #evet

ağanın pohunun üstüne poh olmayacağı için #evet

sıkıldım bu düzenden, ne olacaksa olsun da görelim diye #evet
  • geçtiğimiz hafta 14 şubat günü sabaha karşı saat 03:00’te evine yapılan baskın ile neye uğradığını bile anlayamadan gözaltına alınan dengin ceyhan bugün, iktidar tarafından darbe sürecinin dgm’lerine alternatif olarak kendi yargısını inşa kapsamında icat ettiği sulh ceza hakimliği’ne çıkartıldı. 8 gün süren ve gözaltından çok yargısız infaz kapsamına giren sürecin ancak altıncı gününde kendisine yöneltilen suçlamanın “cumhurbaşkanına hakaret” olduğunu öğrendi. söz konusu suçlamanın ise 2 yıldan fazla zaman önce attığı tweetlerde cumurbaşkanı’nın alınmasına sebep olan ifadeler yer alması olduğu öğrenildi.

http://inadinahaber.org/…zgurdur-tutsaklik-tanimaz/
  • sessiz sedasız tutuklanmıştır.

basına bile yansımamıştır bu haber, tutuklanmasına sebeb olan şeyler nedir, kimse bilmiyor.