• ismi neşe kaynağı haline geldi.
    son iki haftada ne dengir mir mehmet fırat dendi , ona şaştım ben arkadaş. "sayın fırat" demiyor kimse. sırayla herkes "ben de telaffuz edebiliyorum oğlum dal sarkar kaltar sarkal" diye mikrofona yanaşıyor.

abartacak ne var bu isimde? mengir fır dengir tırat... bu işte.
  • kendine gelince: "davayı açanlar hesap vermeli" (http://www.tumgazeteler.com/?a=2810181)
    muhaliflerin susturulması söz konusu olunca: "yargıya müdahale etmeyin" (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9320733.asp)

canım benim.
  • bu abideki isim bende olacaktı, şu an oturduğum sandalyeden hiç kalkmadan bağımsızlığımı ilan eder, eflak ve boğdan'ı da vergiye bağlardım.
  • ergenekon operasyonu cercevesinde yapılan gözaltılarla ilgili olarak "yargıya müdahele etmeyin" cümlesini kurabilmiş şahıs.

sormak lazım akp'nin kapatma davası sürerken kendi partisi ve hatta kendisi tarafından defalarca cumhuriyet başsavcısı'na ve anayasa mahkemesi'ne yöneltilen salvolar da neyin nesiydi? kendi partidaşları tarafından avrupa parlementosu'nda yapılan yoğun lobi çalışmaları sonucu "akp kapanırsa üyelik süreci askıya alınır" tehditlerini de hiiiç ama hiç yargıya müdahele olarak görmüyor anlaşılan.

sayın milletvekilimiz bu açıklamayı yaparken travma geçiriyordu sanırım; başka bir açıklaması olabileceğini düşünemiyorum naçizane.

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/9320733.asp
  • selçuk erdemin bir karikatürü vardı; karınca, karıncayiyene "abi bi düşün bak karıncayiyen diye hayvan olur mu allahaşkına?" diye soruyordu, karıncayiyen de "doğru aslında" diye hak veriyordu.
    ben de bu beyefendiye gidip aynı şekilde "dengir mir mehmet fırat diye adam olur mu allasen" demek istiyorum, kendisinin de bana hak verecegine inaniyorum.
    onu bir ikna edeyim, sırada balcicek pamir var...
  • klaas-jan huntelaar'ın galatasaray'a transferi halinde misak-i milli sınırları içeresindeki en karizmatik ad soyad kombinasyonlarında ikinci sıraya gerileyecek milletvekili.
  • chp muhalefetinin gücünü gösterten adam değildir.

farkındaysanız kimse siklememişti adamın yaptığı iddia edilen yolsuzlukları. ta ki dtp'lilerle yemek yiyene kadar.

bu memlekette yediğin halt değil, kimle yediğin önemlidir, tekrar bize onu göstermiştir.
  • görünen o ki doğu ve güneydoğu anadolu bölgesindeki kürt oylarına göz diken akp'nin "yeni" sözcüsü. işte böyle kürdistan mürdistan falan çıkıp sivri sivri konuşarak kürtlerin gönlünü kazanmaya çalışıyorlar... yerseniz. yakında bakarsınız osman baydemir gibi falan da konuşur bu. ne de olsa bu tür şeyler prim yapıyor...

bu arada kendisine gap projesinin neden bitirilmediğini, gap projesinin bitirilebilmesi için kendisinin ne yaptığını, fırat ve dicle'nin özelleştirilmesi konusunda ne düşündüğünü, mayınlı arazilerin o topraklarının sahiplerine değil de israillilere verilmesi için çalışan bir hükümette görev yapmanın nasıl bir duygu olduğunu, bölgedeki eğitim seviyesinin yükselmesi, iş imkanlarının arttırılması için hangi çalışmaları yürüttüğü, bölgedeki silah ve uyuşturucu kaçakçılığının önlenmesi için bir fikri olup olmadığı, aşiret ağalığı, marabalık, namus cinayeti gibi kavramların demokrasi ve insan hakları gibi kavramlarla hangi oranda örtüştüğü düşündüğünü sorsak kendisine ne der acaba?

ama...

heyoo kürdistan demiş, devlet dilinin dışına çıkmış, kürt halkı savunucusu... özgürlük, demokrasi, yaşasın dendir mir mehmet fırat efendi hazretleri ulu paşa... alkış!

ulan ne desem bilemiyorum. bu kadar kör müyüz? bu kadar mı kaybettik beynimizi? üç beş laf edip halkı kışkırtmak dışında ne yapılıyor? ha? gerçi bunları sorgulayacak kadar kafanız çalışsa herhalde bu durumda olmadık.
  • bu sahsin kimligi, siyaset disi gecmisi, akp'de baskan yardimciligi yapmis olmasi, hdp'nin meclis baskani adayi olmasi turkiye'nin dogusundaki iliskiler aginin bir ozetidir. fazla romantizme gerek yok. bu carktan direk rant elde etmiyorsaniz bunu savunmak da suzme enayiliktir. baska bir sey degil. bu kadar enayiligi bir turkiye'de bir de abd'deki fakir cumhuriyetcilerde gormuslugum vardir. otesi yok.
hesabın var mı? giriş yap