şükela:  tümü | bugün
  • maccabi tel aviv takımının 2001 doğumlu 2.00 boyundaki point guardı. israil u20 takımında topu kendisine vermişler. inanılmaz bir özgüvenle oynuyor. biraz bodiroga havası da var ama daha çok luka doncic'le gelen pozisyonsuz kısa anlayışına uygun. nba'in dikkatini şimdiden çekti. ismini çok duyacağız. oded katashtan beri bu seviye bir guard prospecti yetiştirememişti israil. hem de aşağıda adını saydığım iki büyük guard'a rağmen. gözüm üzerinde bu çocuğun

(bkz: yogev ohayon)
    (bkz: meir tapiro)
    edit: ben yazana kadar boyu 2.03 olmuş toramanın
  • 2020 nba draft'inda ilk 5'te giderse kimse sasirmasin.
  • eski basktebolcu babası zufer avdija'nın yetenekli oğlu. israilli olarak bilinmesine rağmen aslen goralılardır. babası zufer avdija priştine doğumlu bir goralıdır. kızılyıldız ve yugoslavya milli takımında oynamıştır. ardından israil'de hocalık yapmış ve oğlu deni de orada doğmuştur.
  • iyi bir sezon geçiriyor, ilk 15'ten secilmesi muhtemel
  • aaa, bu çocuk hakkında yazdım sanıyordum lan. tanımı yapıp bir şeyler karalayayım: topla daha az oynayan luka doncic prototipli 3/4 numara.

bu sene arena'da oynadığımız maccabi maçında sezonun en iyi hareketlerinden birini yapıp nickime isim babalığı yapan luigi datome'yi inanılmaz bir smaçla posterlemişti. modern basketboldaki en önemli pozisyon olan "topu yere vurabilen kanat" rolü için biçilmiş kaftan. ortalamanın oldukça üzerinde atlet, iso oynayabiliyor, konsantrasyonu sürekli en üst seviyede, ribaund sezgisi de hiç fena sayılmaz. hakkındaki en önemli şüphe düşük sayılabilecek üçlük ve berbat diyebileceğimiz *serbest atış yüzdesi. savunmada ellerini nereye koyacağını bilememe durumu da mevcuttu ama euroleague'de sezon ilerledikçe daha da olgunlaştığını gördük.
  • 2020 nba draft'inda artik ilk 5-6 siradan secilmesine kesin gozuyle bakilan oyuncu. cleveland veya chicago sececek gibi.
  • golden state warriors ile yaptigi ozel calismadan sonra golden state warriors yoneticilerinin begenisini kazanmis oyuncu. 2. siradan secebilirler deni avdija'yi, trade down yapip 5-6 bandindan da secebilirler belki ama gercekten deni avdija'yi istiyorlarsa riske atmak istemeyebilirler.
  • 2020 draftı 9. sıradan washington wizards tarafından seçilmiştir.

daha yukarıda bekliyordum bizim oğlanı, yolun açık olsun.
  • beklenenden çok daha geç seçilmiş israilli basketbolcu.

wizards'ın başına talih kuşu konmuş olabilir.