• maccabi tel aviv takımının 2001 doğumlu 2.00 boyundaki point guardı. israil u20 takımında topu kendisine vermişler. inanılmaz bir özgüvenle oynuyor. biraz bodiroga havası da var ama daha çok luka doncic'le gelen pozisyonsuz kısa anlayışına uygun. nba'in dikkatini şimdiden çekti. ismini çok duyacağız. oded katashtan beri bu seviye bir guard prospecti yetiştirememişti israil. hem de aşağıda adını saydığım iki büyük guard'a rağmen. gözüm üzerinde bu çocuğun

(bkz: yogev ohayon)
    (bkz: meir tapiro)
    edit: ben yazana kadar boyu 2.03 olmuş toramanın
  • israil milli takımında izliyorum. fena yakışıklı, yetenekli bir kardeşimiz.
  • mock draft'larda ismi en tepelere kadar çıkan , 1-2 senedir pek oynamamasına rağmen izlemek amacıyla nba scoutları tarafından takip edilen potansiyelli yeni yetme forward.
  • israilli olmasına rağmen sempati duyduğum basketbolcu ilk kez bize karşı oynadığı maçta görmüştüm ve hangi spiker di hatırlamıyorum baya iyi yetenek falan demişti ve haklıymışta daha adı sanı duyulanı 2 yıl olmuşken nba draftlarında seçileceğini düşünüyorum.. bu 2001 lilerde kesin ip var amk
  • bence nba'de başarılı olamayacak israilli basketbolcu, aga çok sabit duruyor bee.
  • 2001 doğumlu ve nba'de washington wizards forması giyen sırp-israilli basketbolcu. 2.06 boyunda ve 95 kilo olan oyuncu genelde 2 numarada görev yapmaktadır. avdija, maccabi tel aviv takımında parlamış ve milli takım olarak da israil'i seçmiştir. nba'de henüz beklenen patlamayı yapamasa da, bu lige giden az sayıdaki israilli basketbolcudan biri olarak dikkat çekmektedir.

hakkında bilgiler - https://en.wikipedia.org/wiki/deni_avdija
  • su ana kadar pek ses cikaramadi.
  • eski basktebolcu babası zufer avdija'nın yetenekli oğlu. israilli olarak bilinmesine rağmen aslen goralılardır. babası zufer avdija priştine doğumlu bir goralıdır. kızılyıldız ve yugoslavya milli takımında oynamıştır. ardından israil'de hocalık yapmış ve oğlu deni de orada doğmuştur.
  • beklenenden çok daha geç seçilmiş israilli basketbolcu.

wizards'ın başına talih kuşu konmuş olabilir.
  • iyi bir sezon geçiriyor, ilk 15'ten secilmesi muhtemel
hesabın var mı? giriş yap