şükela:  tümü | bugün
 • 1999 israil doğumlu kanadalı tenisçi. kanada'nın altın jenerasyonunun en parlaklarından. felix auger aliassime'le birlikte adından uzun yıllar söz ettirecektir.

  http://www.atpworldtour.com/…apovalov/su55/overview
 • wimbledon 2016'yı junior kategorisinde kazanan 1999 doğumlu, kanadalı tenisçi.
 • 1999 doğumlu tek el back hand oynayan tenisçi mi varmış diye sordurtan wonder kid. üstelik de solakmış. tek el back hand'e kaybolmaya yüz tutmuş bir sanat muamelesi gösteren şahsıma adeta bir hediye gibi gelmiştir.

  edit: wilson-nike kombinasyonu da varmış. solak federer midir nedir.

  (bkz: haydi inşallah)
 • son 11 haftada da bir önceki haftadakinden daha iyi bir sıralamaya çıkan tenisçi, geçen hafta kanada'daki challenger'da yarı final oynadı ve şu anda 250 numarada yer almakta.
 • az önce, davis kupası ilk tur 5. maçında, sinirle vurduğu topun sandalye hakeminin suratına gelmesi neticesinde diskalifiye edilmiş tenisçi. istese böyle denk getiremezdi herhalde. zaten yenilecekti, ama böylesi bir yenilgi kariyerinde kötü bir anı olarak yer edinecek.

  ekleme: bu arada olay sonunda arnaud gabas* göz yuvasındaki kemikte oluşan kırıktan dolayı ameliyat olmak zorunda kalmış. adama helal olsun, o darbeden sonra ağlamadan sızlamadan yerinden kımıldamamıştı. ek bir ceza gelmezse shapovalov da hafta içinde aldığı 7 bin dolarlık cezayla ucuz yırtmış olacak.
 • bugün finalde ruben bemelmans* 2-0'la geçerek ülkesi kanada'da ilk challenger kupasını kazandı. shapovalov bu sonuçla 194. sıraya yükseldi ve ilk 200'deki en genç tenisçi oldu.
  bu arada yarı finalde, muhtemelen gelecekte pek çok kez karşılaşacağı arkadaşı ve çiftlerdeki partneri felix auger-aliassime'i 2-0'la geçtiğini ekleyeyim. karşılaştıkları maçta felix'e göre stili daha rahat ve felix'ten kısa olmasına rağmen servisleri ondan daha iyi gözüktü.
 • dakika başı come on'ları falan çok iticiydi de bugün liam broady'ye karşı eşeğin bir tarafına su kaçırmış: "this guy is terrible" diyor. maç sonunda broady'nin sevincinin ardından da tartışıyorlar: https://twitter.com/…news/status/847205018046513153

  17 yaşındasın yaptığın işe senden kaç yıl daha fazla emek vermiş meslektaşına saygısızlık yapıyorsun. tenisin geleceği: ağlak zverev, kyrgios malı, bir de bu.
 • ilk kez bu aksam nadal'a karsi izleme sansi buluyorum. henuz on sekiz yasinin ilk ceyreginde olmasina karsin buyuk oynuyor. maci muhtemelen kaybedecek ama gelecekte bizlere essiz maclar izletecegi asikar. federer'in emekliligine isildayarak gittigi su gunlerde arkadan cok iyi bir nesil geliyor ve bu bir nebze olsun yakin gelecekte federer'siz turnuvalar izleyecegimiz gercegini dayanilir kiliyor.

  mac sonu edit: vay anasini sayin seyirciler! vay ki ne vay! cok buyuk oynadin be cocuk, cok buyuk oynadin!
 • bugün nadal'a kaybetmesi ve gelecek yıl içinde atp ilk 50'ye girmesi muhtemel gözüken 18 yaşındaki profesyonel tenis oyuncusu.

  nadal'a elenecek dedik adam yarı finale çıktı. herhangi bir masters'da yarı final oynayan en genç oyuncu ünvanını da aldı. 4-5 yıla kalmaz bütün kupalara el koymaya başlar bu çocuk, demedi demeyin.
 • rogers cup 2017 de uzun bir maç sonucu rafa nadal i yenmeyi başaran tenisçi. rakibinin kötü bir günü olsa rastlantısal diyerek geçirebilirdi ama maçın neredeyse tüm karar anlarında üstün olarak böyle bir maçta rafa yı yenmesi olağanüstü. ilk seti kaybetti, ikinci setin sonunda servis kırdı, final setinde tiebreak e kaldı, 4 4 te çok büyük bir vuruşla puanı aldı ve sonra da rafa bin hatalarıyla maçı bitirdi, bravo...