şükela:  tümü | bugün
 • wimbledon 2016'yı junior kategorisinde kazanan 1999 doğumlu, kanadalı tenisçi.
 • dün gece kariyerinin en önemli galibiyetini evinde rogers cup'ta aldı. kyrgios'u 3 sette geçerek 18'inden önce masters maçı kazananilk isim oldu bu yıl.
  bu vesileyle oyununa dair birkaç şey söyleyeyim: müthiş bir tek el backhand'i var. çok iyi servis atıyor ve kyrgios'tan daha çevik. bu yaş grubundaki birçok oyuncu gibi azcık şımarık
 • 1999 doğumlu tek el back hand oynayan tenisçi mi varmış diye sordurtan wonder kid. üstelik de solakmış. tek el back hand'e kaybolmaya yüz tutmuş bir sanat muamelesi gösteren şahsıma adeta bir hediye gibi gelmiştir.

  edit: wilson-nike kombinasyonu da varmış. solak federer midir nedir.

  (bkz: haydi inşallah)
 • elendi dimitrov'a ama fan fav oldu bile şimdiden. çocuğun fundamentalsı çok iyi
  https://twitter.com/…istv/status/758473490500612096
 • son 11 haftada da bir önceki haftadakinden daha iyi bir sıralamaya çıkan tenisçi, geçen hafta kanada'daki challenger'da yarı final oynadı ve şu anda 250 numarada yer almakta.
 • az önce, davis kupası ilk tur 5. maçında, sinirle vurduğu topun sandalye hakeminin suratına gelmesi neticesinde diskalifiye edilmiş tenisçi. istese böyle denk getiremezdi herhalde. zaten yenilecekti, ama böylesi bir yenilgi kariyerinde kötü bir anı olarak yer edinecek.

  ekleme: bu arada olay sonunda arnaud gabas* göz yuvasındaki kemikte oluşan kırıktan dolayı ameliyat olmak zorunda kalmış. adama helal olsun, o darbeden sonra ağlamadan sızlamadan yerinden kımıldamamıştı. ek bir ceza gelmezse shapovalov da hafta içinde aldığı 7 bin dolarlık cezayla ucuz yırtmış olacak.
 • bugün finalde ruben bemelmans* 2-0'la geçerek ülkesi kanada'da ilk challenger kupasını kazandı. shapovalov bu sonuçla 194. sıraya yükseldi ve ilk 200'deki en genç tenisçi oldu.
  bu arada yarı finalde, muhtemelen gelecekte pek çok kez karşılaşacağı arkadaşı ve çiftlerdeki partneri felix auger-aliassime'i 2-0'la geçtiğini ekleyeyim. karşılaştıkları maçta felix'e göre stili daha rahat ve felix'ten kısa olmasına rağmen servisleri ondan daha iyi gözüktü.
 • dakika başı come on'ları falan çok iticiydi de bugün liam broady'ye karşı eşeğin bir tarafına su kaçırmış: "this guy is terrible" diyor. maç sonunda broady'nin sevincinin ardından da tartışıyorlar: https://twitter.com/…news/status/847205018046513153

  17 yaşındasın yaptığın işe senden kaç yıl daha fazla emek vermiş meslektaşına saygısızlık yapıyorsun. tenisin geleceği: ağlak zverev, kyrgios malı, bir de bu.
 • ilk kez bu aksam nadal'a karsi izleme sansi buluyorum. henuz on sekiz yasinin ilk ceyreginde olmasina karsin buyuk oynuyor. maci muhtemelen kaybedecek ama gelecekte bizlere essiz maclar izletecegi asikar. federer'in emekliligine isildayarak gittigi su gunlerde arkadan cok iyi bir nesil geliyor ve bu bir nebze olsun yakin gelecekte federer'siz turnuvalar izleyecegimiz gercegini dayanilir kiliyor.

  mac sonu edit: vay anasini sayin seyirciler! vay ki ne vay! cok buyuk oynadin be cocuk, cok buyuk oynadin!
 • bugün nadal'a kaybetmesi ve gelecek yıl içinde atp ilk 50'ye girmesi muhtemel gözüken 18 yaşındaki profesyonel tenis oyuncusu.

  nadal'a elenecek dedik adam yarı finale çıktı. herhangi bir masters'da yarı final oynayan en genç oyuncu ünvanını da aldı. 4-5 yıla kalmaz bütün kupalara el koymaya başlar bu çocuk, demedi demeyin.