şükela:  tümü | bugün
 • louis ck'den yaptığı malzeme hırsızlığını (esinlenme diyemiyorum birebir hırsızlık) tesadüfen keşfettiğim komedyen değil de mütercim.

  orjinali bulucam diye çaba gösterdim zaten biri yakalamış ama bu da benden olsun:
  üretken komedyen
  bildiğin emek hırsızı

  bir de zehir atıcam müsaadenizle şuraya. kafasını seven kaçsın.

  <zehir>
  bu mevzu hiç de hafif bir konu değil, kitap çevirip başlığın altına kendi adınızı yazmakla eşdeğer. yunanlının, hintlinin şarkısını hacılayıp, paketleyip satmayla eşdeğer.
  louis ck insanı gösterilerini kendi çekip, evde editleyip, bütün dünyaya drmsiz 5$'a bitcoinle satan bir adam. adam eziyetini çekiyor, eminim izlemişsindir, george carlin, eddie murphy, chris rock bu adamlar üretiyor.
  bu hırsızlık çok kötü bir huy, sorgulaya sorgulaya, rezil ede ede bitirmek lazım. her sektörde yaygın. sağlam bir çıktısı olan bir memleket olsak yine tolere edilebilir. ama zaten toplasan 5 tane üreten insan var. en zengini çimento karıp, taşları üst üste koyan adamların kral olduğu bir ülkede yaşıyoruz. kolayın doğru olmadığını, aradaki farkı niye idrak edemiyoruz ki acaba. bir de cool birşey haline gelmeye başladı. "hey dostum, iyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar." steve'den önce sanki çalmak için bir bahaneye ihtiyaç vardı bir de bu çıktı şimdi. adam 3 tane profesyonel alanı hatim etmiş, yıllarca dağda kafası iyi yaşamış, dünyayı içselleştirmiş, kafatasında çorbaya çevirmiş glutensiz ekmek banıyor oraya. "şakayı workshopluyorum" diyeninize ayrı, aynı skimsonik sekizbininci şarkı yarışmasını izleyeninize ayrı, ona oy kullanana ayrı, katılana ayrı, kendine müzisyen, sanatçı diyen şarkıcınıza ayrı, saçını yalatıp dizi oyuncusu olanınıza ayrı, canlı insanları zorlama gülme efekti makinesine çeviren %0.0001 komiklik oranındaki doğaçlama tiyatrolarınıza ayrı.
  </zehir>
 • ben hiç videosunu izlememiştim. sadece bu başlıkla ilgili olarak yan tarafta açılan 59 saniye videosunu izledim. kimden çalıntı olduğunu hatırlayamadım -14 lira ile ilgili esprisini net bir şekilde yabancı stand up şovlarından hatırladım. ve bu espriyi bu şekilde sunduğu için kendisine acıdım. bakmadım bile. bir arkadaş bulmuş louis ck'nın şovundan olduğunu.

  acınacak halde ve zavallı bir insan ancak başkasının zekasını kendisininkinin yerine koyarak hiçbir katkı yapmadan bu şekilde sunar. insanlar gerizekalı ve ingilizce bilmiyorlar diye düşünüp şov yaptığı ve parasını aldığı insanları da ahmak yerine koyuyor olması da ayrıca bir terbiyesizlik. ne desem bilemiyorum. yolu açık olsun. ülke o kadar yarrak oldu ki komedyenlerinden anlayabiliyorsunuz durumu. bir tane bebe çıkar twitter'dan aşırdıklarıyla yeteneksize katılır birinci olur diğeri youtube'dan izlediği yabancı stand upları türkçeye çevirir stand up artisti olur. başkası yaratıcılık adına reklamı çalar kopyalar. ne kadar pespaye, ne kadar seviyesiz, ne kadar aşağılık bir ülke oldu lan burası. louis ck'yi bilmeyen varsa bulsun izlesin çok komik adamdır onu söylemek için geldim. böyle yarrak hasanlara da rica ediyorum prim tanımayın. normalde taklidi aslını yaşatır derdim ama türkiye'de maalesef kültür seviyemiz çok düşük olduğundan taklidi yüceltip aslına hiç kredi verilmediğine sıklıkla şahit oluyoruz. bunu yapmayın. bunu yapmayın orospu çocukları. emeğe saygı gösterin. hırsız her yerde hırsız zaten alem göt olmuş. insanın canını sıkmayın.
 • turkiye'de yasayan, deniz alnitemiz'i sahnede izlemis bir arkadasimdan dun gosteriyi dinledim biraz. 5 dakikalik konusmada bir-iki tane louis ck'den, bir tane demetri martin'den, bir tane de patrice o'neal'dan calinmis materyal yakaladim. simdi videolarini inceleyecegim firsat buldugumda, bu basliga ekleyecegim buldukca.

  niye kafayi taktim ben buna? #54277675 cunku burada soylenenlerin hepsi cok dogru. arsizi utandirmanin yolunu bulmak lazim. yuzune vurmak lazim.

  agzini acinca tayyip'e giydiriyordur "hirsiz" diye bu... "senin ne farkin var dingil?" diye sorsan ne der merak ediyorum. biriniz sorsaniz ne guzel olur.
 • youtube'a yukledigi videolarini izledigimde anladim ki bu arkadas louis ck'den materyal calmaya degil, louis ck olmaya karar vermis.

  moda sahnesi gosterisi'nde kullandigi ve bu videoda yer alan neredeyse butun materyal louis ck. (cogunlukla shameless ve chewed up'tan) -bunlar dogrudan calinti. bunun otesinde bu videonun genel olarak ciddi bir "esinlenme" sorunu var. louis ck'in tv dizisi louie'den "esinlenilmis". kullandigi materyal degil sadece, rutininin neresinde, neye ve nasil guldugu dahi louis ck taklidi. kiligi kiyafeti, vucut dili, hepsi!
 • geçen gittiğim gösterisinde zaten arada üzerine kafa yorduğum bi kavram olan güzellik ile ilgili söylediği şeylerle beni düşüncelere gark etmiş ve yine quasimodo aşkımı depreştirmiş komedyen.

  'insana simetrik olan şeyler hep daha güzel geliyor, simetrik bi yüz, vücut vs. oysa tanrı belki de simetrik olmayan yamuk yumuk şeyleri yaratırken daha çok uğraşıyor olabilir, hiç böyle düşünmüyoruz. belki ıy diyip geçtiğimiz o evsiz adamın yamru yumru kolu için, 'ama ben orda insanlığın bilmem neyini anlatmak istemiştim niye ıy dediniz:( ' falan diyor olabilir bize' dedi. (tam olarak böyle demediyse de işte hatırladığım kadarıyla)

  şerefsizim aklıma geldiydi!!
 • louis ck'den aparma cok sayida hikayesi var arkadasin. yahu insanda biraz utanma olur, bire bir tercume yapmis resmen...

  yazik, tonla da ovgu duzulmus bu hirsiz vatandasla ilgili...

  bir ornegi icin buraya alalim.

  bu da orijinali
 • çankaya belediyesi mizah festivali tamam ama tedx falan ne alak diyorum, bu muhterem için. tedx çatal bıçak festivalinde akıcı bir konuşma yapmış. bel hizasını tutturma konusunda zorlanan ama kitlelere oynayan şukela espriler yapmış. ama total olarak bu adam ne anlatıyor, bunun kavşakta olmakla ne alakası var, çatal nerede, akşam ne yiyoruz, bu insan neden konuşmacı olarak seçilmiş hiçbir fikrim yok. muhtemelen organizasyon komitesi ve izleyicilerin de yoktur.
 • tedxreset konuşmasına pek bir güldüğüm. içimdeki "cem yılmaz'dan başka biri de çıkar mı?" sorusuna cevap vermiş oldu.
 • tedxreset 2013'te yaptığı süpersonik konuşma bazı ortamlara düşmüş.
 • gerçekten komik adam.

  şu videodaki https://www.youtube.com/watch?v=xyrqukvrx1u 'papaz gitti' esprisiyle özellikle feci güldürmüştür.

  genelde çizgisi belli olan cem yılmaz gibi adamlar hariç daha geri planlarda olan adamların stand up larını izlerken bir 'başkasının yerine utanma' durumu olur.

  bu arkadaşa baya anırarak güldüğüm anlar oldu. bol bol sahne almakta karga da kiki de vesairede. en yakın zamanda gitmek lazım.

  https://www.youtube.com/watch?v=zilhbgt_c-m