şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: bugün çok güzel bir sohbet yaptık kendisiyle. aklıma takılan her soruyu sordum ve kesintisiz yanıt aldım. salt kendisi değil örgütlü yapı içerisinde ideallere bağlılık ve kişisel çıkarlardan uzak salt insan için çalışacağına inandığımdan oyumu kendisine atmaya karar verdim.

şunu da anladım ki tek başına değil, arkasında hem sosyalist bir örgüt hem de bilimum halk desteği ile birlikte bilişsel bilinç düzeyi ve entelektüel bir birikim var. tüm bunları da geçip pozitif ayrımcılık olarak görseniz de bir kere '' kadın ''!

bu ülkenin kadınlara ihtiyacı var!

- bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin! m.k. atatürk.

bu düzen değişmeli platformu'nun izmir bağımsız milletvekili adayıdır.

yarın öğlen bulunduğum ilçede olacak gidip tanışıcaz, sohbet edicez. daha sonra edit geçicem ancak şunu söyleyebilirim ki bir çok chp, akp, iyi parti bla bla vekil adaylarından daha entelektüel ve meclis için daha gerekli bir insan olduğu kesin.

türkçe konuşmayı bilmeyen, bir cümle dahi kuramayan chp vekil adaylarına şahit olan bir chp'li olarak chp'nin adaylarından daha sağlam bir aday olduğu da aşikardır.

seçim bildirgesinden bir kesit;
    --- spoiler ---

yalancının mumu yatsıya kadar yanar” diye öğrendik ama on yıllardır gördüğümüz tablo hiç de öyle değil; kaç yatsı geçti, kaç horoz öttü, gün gibi aşikar gerçekler iftira süsüyle örtbas edildi, kavramlar tersiyle adlandırılıp içi boşaltılırken gözlerimize, kulaklarımıza değil, yalanlara inanmaya zorlandık.

televizyonlar yalan söylerken, gazeteler yalan söylerken, en seçilmişler yalan söylerken hatta biz kendimize yalan söylerken çocuklarımızdan doğruları söylemelerini mi bekliyoruz?

çocuğunuz yalan mı söylüyor, ay ne fena! politikacılarınız yalan mı söylüyor? canım, işin fıtratında var.”

“bizim çocuk hep yalan söylüyor, ne yapacağız” sorusu çocuk yetiştiren insanların değişmez sorularındandır. ben de “yalan dolan: evladım sen hep dürüst ol” başlıklı bir yazımda bu soruya yanıt vermeye çalışmıştım.

bu cümleler sadece “çocuk eğitimi” ile ilgili değil elbette. önce kendi çocuklarını sonra da tüm çocukların ve ülkenin geleceğini düşünen herkes biraz da siyaset yapmak durumundadır. çocuklarımızın bugününü ve geleceğini belirleyen siyaseti konuşmadan, siyaseti düzeltmeden çocuklarımız hakkında konuşmak, onlara bir şey öğretmek, hatta onların yüzüne bakmak ne kadar mümkün?

bir yalan dünyasında yaşamaya mecbur değiliz. yalanın kaynağında yaşadığımız düzen var, bize yalanlar söyleyen, başkası mümkün değilmiş gibi algımızla oynayan ve giderek bizi yalanlar söylemeye zorlayan.

yalansız yaşayacağımız bir düzen kurmak için, dürüstlüğün geçerli değer olacağı bir ülkede yaşamak için mücadele etmek zorundayız.

çağrım size izmirliler. aynı rayda giden vagonların hepsi aynı manzarayı görmeye ve aynı yere varmaya mahkumdur. rayı değiştirmek enerji ister ama göreceğimiz manzaraya ve alacağımız temiz havaya değer!

--- spoiler ---
  • seçim bildirgesinde "parasız saglik hizmeti verilecek" diyen "bu düzen değişmeli platformunun" özel muayenehanede saglik hizmeti sunan milletvekili adayıdır.