şükela:  tümü | bugün
 • tema vakfı'nın yönetim kurulu başkanı. ayrıca ege zeytin ve zeytinyağı ihracatçıları birliği'nin ilk kadın başkanı olarak da bilinen yönetici.

  hakkındaki haberlere göre kendisi, türkiye'nin en çok gönüllüye sahip sivil toplum kuruluşu tema vakfı'nın başına geçmeden önce, çalışma hayatında sendikal sorunlarla gündeme gelmiş en son çalıştığı kurumda sendika yüzünden restleşerek istifa etmiştir.

  --- spoiler ---
  fora'ya sendika geldi, deniz ataç gitti!

  06.07.2007 / sinan doğan / referans gazetesi

  balıkesir'in havran ilçesinde fora markasıyla zeytin ve zeytinyağı üreten türkiye iş bankası'na ait ant gıda'ya sendika girince, 10 yıla yakın süredir firmanın başında bulunan, ege zeytin ve zeytinyağı ihracatçıları birliği'nde başkanlık ve yöneticilik yapan deniz ataç istifa etti.

  türk-iş'e bağlı tek gıda-iş sendikası'nın ant gıda'da örgütlenme çalışmaları yaklaşık 4 yıl önce başladı. kısa süre öncede banka yöneticileri ile yapılan ikili görüşmeler sonucunda 326 çalışana sahip fabrikada 280 çalışan sendikaya üye oldu. tek gıda-iş sendikası egebölge başkan yardımcısı gürsel köse, ant gıda'da örgütlenmek için 4 yıldır çalıştıklarını belirterek, "deniz ataç işyerinde sendikaya şiddetli karşı çıktı. bizimle karşılıklı görüşmelerinde 'sendika gelirse ben giderim' diyordu. biz türkiye iş bankası yöneticileriyle görüşüp uzlaşmaya vardık. sendikayı fabrikaya soktuk. sayın ataç bu konuyu bir onur sorunu haline getirdi. bu nedenle istifa etti" dedi.

  işadamı erol evcil'e ait eze zeytincilik firmasına verilen krediler nedeniyle zeytin sektörüne girmek zorunda kalan ve havran'daki dünyanın en büyük zeytin işleme tesislerinden biri olan fabrikayı devralan türkiye iş bankası, bu işin sorumluluğunu deniz ataç'a verdi. ant gıda icra koordinasyon kurulu üyesi ve pazarlama şirketi zepapazarlama a.ş.'nin genel müdürü olan deniz ataç, 68 bin metrekarelik alanda 85 bin ton üretim, 60 bin ton depolama kapasitesine sahip tesisi saygın bir konuma getirdi. fora markasının yaratılmasında ve yurtdışında tanıtılmasında büyük çaba harcadı. nisan 2002'de ege zeytin ve zeytinyağı ihracatçıları birliği başkanlığı'na seçilen ataç,ege ihracatçı birlikleri'nin 63 yıllık tarihinde ilk kadın başkan ünvanını taşıyor.
  --- spoiler ---

  kaynak: http://zeytuni.blogspot.com.tr/…eniz-ata-gitti.html
  son erişim: 23.10.2014
 • boğaziçi üniversitesi mezunu eski adıyla imkb'de başkan yardımcılığı yapmış türk iş dünyasının en dişli en güçlü kadınlarından biri hatta ilk beşi arasında sayılabilecek çok zeki bir o kadar da zor bir kişiliktir. çok farklı bir aurası vardır, en kızdığınız anda bile size sempatik gelebilir. vizyonu çok geniştir.
 • su an haberturk'de prof. dr. guven onal ile madenciligin cevre etkisini degerlendiriyor.

  son derece cevreci ve humanist bir insanim ama bu kadinin su programdaki sacma cikislari, yanlis veriler vermesi karsisindaki maden ocak savunucusuna hak vermeme sebep oldu.

  teyze bi sus da guven onal'in cumlelerinden madenciligin kotu yanlarinin cikarimlarini yapalim kendimize. sen konustukca adama hak verir oldum.

  son derece ici bos konustugunu dusunuyorum.
 • an itibariyle haberturk’te kaz dağları’ndaki rezalet konuşulurken haklıyken haksız duruma düşürecek kadar itici bir tarz ile tartışan kişi. sürekli laf kesip, sorusunun cevabını dinlemeden başka soru sormaya programlı bir şekilde gelmiş.

  18 senedir maruz bırakıldığımız tarza benzettiğim için soğudum belki de ondandır.
 • prof. dr. güven aral ile olan tartışmasına hiç hazırlanmadan gelmiş. telefon elinden düşmüyor, durmadan telefonu ile yardım alıyor.
  vık vık vık
 • televizyona sıfır bilgi ile çıkıp saçma sapan konuşan, boş ve laf safsatası odaklı, saçma tartışmalarda boğulan ve bizi de boğan insan. bana nihat doğan ve rasim ozan kütahyalı'yı anımsatmıştır.
 • kaz daglarindaki madenlerle ilgili haberturk tartismasini izledim.

  hocanin dedikleri dogrudur yanlistir bilemem. ama karsisindakinin soylediklerini bilimsel verilerle curutecegine sacma sapan gulerek, espri falan yaparak cevaplar veriyor. hic hayal ettigim sekilde bir tartisma olmamis.

  ayrica tema'nin 800kusur bin gonullusu varmis. internetten imzalanan kampanyaya 500bin kisi imzalamis. gonullulerin imzalama yetkisi yok mu acaba. uye olmayanlarin imzasi mi sayiliyor.

  ayrica hoca 1.2 milyar dolar devlete kalacak diyor. deniz hanim 3.6 milyon dolar. bu nasil bir hesap. uc bes sapar da sunu dogru duzgun aciklasalardi. icimde kaldi resmen. bu hesaplari bilen varsa yesillendirsin lutfen.
 • kaz dağları konusunda ne kadar bilgisiz olduğu apaçık ortaya çıkan tema vakfı başkanı. madencilikle ilgili en ufak bilgisi yok, kaldı ki yanlış şeyler aktarıyor. doğa ve çevre ile ilgili yalan yanlış ve abartılı, gerçek dışı sansasyonel verilerle kendisi gibi cahil kitleyi kandırmaya çalışıyor.klasik bir yurdum çevrecisi