şükela:  tümü | bugün
 • can ataklı'nın halk tv'den kovulmasıyla başladı olaylar silsilesi aslında...

  can ataklı halk tv'de yazı işleri isimli programı sunuyordu. ancak herkesin başına geldiği üzerine 'erdoğan'ın diploması'ndan bahsedince programı bitirildi.

  bunun üzerine can ataklı kendisini deniz baykal'ın kovdurduğunu iddia etti. bunun nedenini ise deniz baykal'ın kızının akp'den aday olacak olması olarak açıkladı. haber

  can ataklı bununlada yetinmeyip 15 temmuz'un ardından deniz baykal'ın kızının fetö'den gözaltına alındığını, erdoğan'ın talimatıyla serbest bırakıldığını yazmış.
  can ataklı'nın köşe yazısı

  halk tv ise bunun ardından yaptığı açıklamada can ataklı'nın programının başarısız olduğu gerkçesiyle bitirildiğini açıkladı. halk tv açıklaması

  işler baya karışık. kimin eli kimin cebinde belli değil durumu var ortada. durumu böylece verdim ama katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar beri gelsin...

  edit: benyokumki kişisel ilişkilerin üzerinden asıl sen abuk subuk yorum yapma bence... deniz baykal'ın kızı yapılan fetö operasyonları sırasında ismi gözaltı listesindeydi! deniz baykal, erdoğan'ı arayarak gözaltına alınmasını engelledi. partizanlığını bir tarafa bırakıp biraz araştırma ile bulabilirsin.
 • türkiye'deki siyasetin benden çaldığı şeylerden biri de şaşırmak oldu.

  siyasetçilerin seviyesi sayesinde bu duyumu yitirdim artık...

  mümkün olandır.
 • yazıdaki boyut değişimleri sebebiyle can ataklı'nın köşe yazısını okurken kör olma tehlikesi geçirdiğim haber.
 • deniz baykal'ın akp'nin en büyük destekleyicisi, ve bugünlere gelmemizin en önemli sebeplerinden birisi olduğundan çok da şaşılacak bir şey değildir.
 • ülkedeki her siyasinin bir bir rolü var. bu dönem akpli rolünü oynar, öteki dönem hdpli olur, devran döner bilmem ne olur.

  siz hâlâ iyi partiden bir şey bekleyin. hepsi aynı yere hizmet ediyor. hepsinin rol almak için gittiği adres aynı.

  namuslu, dürüst vatansever insanları siyaset rol dışı bırakıyor.
 • götten uydurma haberdir. kimse de götten uydurma bir haber için kimseyi karalamaya kalkmasın. deniz baykal'ı sevmeyebilirsiniz ama mesela oğlu dr. ataç baykal bütün hastalarıyla çok yakından ilgilenen mükemmel bir insandır. çok yakın iki tanıdığımın kanser tedavisinde ameliyatlarını ve tedavilerini yapmıştır. sizin çomar diyip yüzünüze bakmayacağınız insanlarla o tek tek ilgilenir. kardeşiyle ne alaka diyceksiniz. bu adamı o kadar çok seviyorum ki hiç tanımadığım kardeşine bile laf söylettiremiyorm. sırf deniz baykal'ı sevmiyorsunuz diye burada can ataklı gibi bir kaynağa bakıp abuk subuk yorum yapmayın.
 • bende can ataklı'yı severim, deniz baykal'a da uzak değilim ancak burada yapılan yargılama değil. hoş olsa ne olur? ayrıca deniz baykal'ın kızının gözlatına alınmasını engellemesi ne kadar doğru? gözaltı tedbirli soruşturma sürecidir. suçu yoksa zaten bırakılırdı. yada bırakılmazdı. mesele devlet gücünü kullanıp ayrıcalık yaratması...
 • can ataklı'nın iddiası vahim... yani kendisinin kovulmasının ardında deniz baykal varsa bu büyük bir sıkıntı. ülkede sosyal adaleti sağlamaya çalışan chp'nin genel başkanlığını yapmış birinden bahsediyoruz. hatta 12 eylül'de kapatıldığı için 90'larda chp'yi yeniden kurarak, kurucu başkanlık vasfı olan birinden bahsediyoruz.

  peki can ataklı, deniz baykal'ın kızının akp'den aday olacağını yeni mi öğrendi? eğer yeni öğrendiyse bir problem yok.

  daha önceden öğrenip başına bunlar geldiğinde dosyayı raflardan çıkarmışsa eğer mesleğine ihanet etmiş olmaz mı?