şükela:  tümü | bugün
 • sosyete'nin kapısından girmeye çalışan 1970 doğumlu hatun. yüzünü bilemem ama 15 ve 8 yaşlarında iki çocuğa sahip olmasına rağmen gençlere taş çıkartacak fiziğe sahip. bir kaç dergide de yayın yönetmenliği yapan ablamız kurye-net'in sahibi ile evli...
 • durmaksızın ondan soooona deyişi tüylerimi diken diken eden... yemek yemekten zevk almadığı belli olan, yemeği sadece "ince kalayım, sağlıklı olayım, otla besleneyim" diye yemek yiyen kadınlar (ki buna bir diğer örnek de ebru şallı'dır) program yaparsa ancak bu kadar olur zaten. saçlarının püsküllüğüne yukarda da değinmişler zaten. ıyk hakkaten. bir de yanındaki kişi her şeyi doğrasın, haşlasın fırına versin, sen son dakikada hepsini birleştir yemek yaptım diye dolaş. (bkz: güzel olmanın avantajları) aaah ah ponponlu gülriz sururi'yi arayacağım aklıma gelir miydi?
 • programında tüm yemekleri aşçısına yaptıran ama sanki kendi yapıyormuş gibi davranan ikinci ebru şallı vakası. yemek programının sonunda kendisiyle yanındaki aşçıyla aralarında şöyle ilginç diyalog geçmiştir:

  aşçı genç: bu soğuk içecekleri bu sıcak yaz günlerinde içmenizi tavsiye ediyorum.
  db: aferim ahmet.
 • kurye şirketi sahibi kocasının sonradan bulduğu paralarla, istanbul sosyetesine girebilmek için elinden geleni ardına koymayan, yaz dönemini bodrum ve çeşme sahillerindeki sosyetik plajlarda spontane pozlar verip güneşlenerek geçiren, ortalama bir fiziğe sahip üçüncü sınıf bir cemiyet hanımı. istediği kadar kassa da, bir ender mermerci, bir belma simavi, bir nursen gündüz olamayacaktır.
 • kuryenet'in sahibinin eşiymiş. kuryenet'in tüm kuryeleri bu hanımın elbiselerini taşımak için seferber olmuş sanırsam çünkü benim kreid akrtımı 20 gündür teslim edemiyorlar.
 • her yaz sezonu ikoncan nedir ne değildir konulu haberlerde gördüğümüz, giydiği ve sürekli eleştiri konusu olan kıyafetleriyle ilgili olarak kendi yazdığı moda blogunda 'eleştirilmeyi sürünün parçası olmaya tercih ederim' diyerek cevaplayan sosyetik kişi.
  moda blogu için(bkz: http://deniz-berdan.blogspot.com/ )
 • blogundan takip ettik ve gördük ki, kendisi hem bir fashionista hem de on numara bir entellektüel. yaptıkları bir moda çekimiyle ilgili şöyle not düşmüş bloguna: ''fotoğraflarda sınıf ayrımının absürdlüğünü sürrealist bir yaklaşımla göstermek istedik. projenin geneli kapitalizmin getirdiği tüketim toplumunun, birer kişiliksiz android haline getirdiği marka tutuculuğunu anlatıyor. artık açıkça konuşulmasa bile dünyada hala var olan rasizm ideolojisinin tam tersi bir yaklaşımla projeyi gerçekleştirdik.''

  söz konusu fotoğraf için: http://3.bp.blogspot.com/…6ql0/s1600-h/img_5033.jpg

  (bkz: nerelere gidem)
 • "ne yapsan olmuyo be gözüm" demek istediğim ikoncan.
  öbür sırık ikoncana her halt yakışıyo mesela, kadında avrupai bi hava var ama berdan'ın yüzünde ikoncan havası yok, bildiğin türk tipi kadın işte. çılgınlaştıkça komik görünüyor.

  öf bi kadına edilebilecek en kötü lafları ediyorum belki ama bugün sabah gazetesine verdiği röportajdaki fotoğrafından sonra... bunu sen istedin deniz berdan.

  olmuyor bebeğim, yorulma boşa be.
 • utanmadan bir de blog açmış bağyan kendisi. ayrıca blogunda entel gözükmek için abuk subuk türkçeyle yamuk yumuk cümleler kuruyor. olmuyor.

  "vintage giysileri custumize ederek oluşturulan pp from longwy elbiseleri çok sevdik"

  otur sıfır
 • kendisi bir modifiye abladır.çorabını yırtıyor,elbisenin omuzuna iki apolet takıyor "modifiye ettim" diyor kelimenin anlamını bilmeyen bir şey yaptı sanıcak mazallah,ama yaptığı en büyük modifiyesi sanırım kızıdır.

  http://2.bp.blogspot.com/…nfn0/s1600-h/dsc_7711.jpg

  (bkz: modifiye kezban)