şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye futbol federasyonu süper lig hakemidir.

  bu kategoriye yükseldiği 2007-2008 sezonunda ilk 12 hafta içinde hala kendisine turkcell süper lig maçı verilmemiş olması* * ilgi çekicidir.

  tff 1. ligde oynanacak olan 10 kasım 2007 eskişehirspor samsunspor maçı nın hakemidir.
 • konya bölgesi süper lig hakemi
 • son haftalarda türk hakemliği müthiş bir düşüş içine girse de 7 aralik 2008 trabzonspor kocaelispor maci'ndaki güzel yönetimiyle niye hakemlere fazla şans verilmez denen süper lig tecrübesi az hakem. maçın devre arasında trabzonspor'un atağını kesip maçı saniyesi saniyesine bitirmesi haricinde tüm maç boyunca futbolu oynatma, her harekete kart göstermek yerine futbolun zevk veren boyutta sertliğine izin vermiş, maçın kalitesini yükseltmiştir. tabi iki-üç maç yönetince diğerleri gibi mi olacak bilemeyiz ama türk futbolunun gelişimi için böyle hakem yönetimlerine ihtiyacımız var.

  iyi hakem maçın sonucuna etki etmeyen hatta sahada en az gözüken adamdır ki deniz çoban bu maçta böyle bir yönetim sergilemiştir.
 • ingiltere liginde maç yönetse bu arkadaş tribün ehli dava açar senin yüzünden verdiğimiz paranın karşılığını alamadık diye ve hatta futbolcular bile davaya ortak olabilir senin yüzünden gol asist primlerimiz yalan oldu diye.
  malum madem ki birileri bir düdük vermiş sürekli çalmak lazım, oyunu oynatmak değil oynatmamak maharet sanırım zat-ı muhterimin anladığı şekliyle hakemlik müessesinde, bir de yere yatan futbolcunun istediği gibi istediği kadar yatabilmesini sağlamak. ha hata kaza iki italyan takımının maçını yönetirse topun oyunda kaldığı süre 47 saniye falan olacak 90 dakika içerisinde.
  bugün maç boyunca (bkz: 19 nisan 2009 beşiktaş bursaspor maçı) onlarca kez bağırdım tribünden boşuna uğraşma küfretmiycem sana diye ve kesinlikle ne bir hakaret ne bir küfür çıktı ağzımdan. ama kendisi bana içtiğim 1,5 paket sigara sebebiyle ömrümden 1 gün borçludur bunu bilsin yeter.

  tepkiler üzerine düdüt ; ben de deniyorum güzel kardeşlerim bu mereti bırakmayı her pazartesi, beceremedim olmadı işte nedir bu kadar tepkinin sebebi bilemedim ki!
 • kendisini ilk kez 8 mart 2009 sivasspor ankaraspor maçında izlemiştim. gördüğüm kadarıyla sahadaki duruşuyla, kendinden emin tavırlarıyla gayet iyi bir hakem izlenimi veriyordu. ancak ta o malum ana kadar... (bkz: 8 mart 2009 sivasspor ankaraspor maçı/@evanborn)

  hala o olayın yıkıntılarını tamir etmekle uğraşıyor sanki. 19 nisan 2009 beşiktaş bursaspor maçında çok kötü bir yönetim göstermiştir maalesef.
 • top ele çarptığı için sarı kart vermiştir. hiç top ele çarptığında sarı kart verilir mi? hem de beşiktaş oyuncusuna. ingiltere ligi mi sandın burayı?
 • şu ana kadar izlediğim üç karşılaşmasında gereksiz faulleri çalmamış, futbolun sert oynanmasına izin vermiş, kendisi de çok sert duran ve kesinlikle gülümsemeyen hakem.

  tecrübesiz bir hakem ve hataları da oluyor ama genel itibariyle onun yönettiği maçlarda futbol temposundan keyif alınabilir. tabi futbolda takım tutma unsuru olduğu için skora göre yorumlar yapılabilir, hatta gayet iyi yönettiği bir maçtan sonra "penaltıyı atlamışım falan" dedi derler.

  not: bu hakem abimiz sivasspor'un kendi sahasında ankaraspor'a puan kaybettiği maçı da yönetmiş ve bülent'i köpürtmüştü. bülent'in kızdığı tek pozisyon ise hakemin vermediği basit bir faulün yaklaşık bir dakika sonrasında gol yemeleriydi.

  bülent uygun daha sonra yaptığı açıklamada bana "stilim bu" dedi demişti. evet stili bu.
 • verdiği sarı kart için değil, vermedikleri için eleştirilen hakemdir. bunu anlamamak için ya kalın kafalı olmak gerek, ya da kötü niyetli.
 • 26 nisan 2009 galatasaray ankaraspor maçını yönetecek olan hakem. bakalım o çok delikanlı kararlarını bu akşam da verebilecek mi? hep beraber izleyip görücez. coming soon...