• mangalcılar yoksa ikisi de huzur verir.

mangalcılar varsa ikisi de eziyet olur.
  • antalya'da her ikisi de huzur verir insana
  • yarımada olan bir çöl ülkesinde yaşıyorum, bir gıdım orman için can verecek haldeyim. maki de olur. * kesinlikle ve her zaman ormanın kazandığı karşılaştırmadır.
  • ormandır. ormandan sonra en çok huzur veren şey de deniz vs yani sudur.
  • içinde ırmaklar ve göller olan ormandan yanayım. en azından görüp izleyebileceğim, duyabileceğim hayvanlar var içinde.
  • deniz kenarında minik bir kasabadaysanız yeşili de sizinle birlikte olacağı için ormana tercih ederim. belki alışkın olmadığım içindir, ormanda zorlanırım gibi geliyor. uzun süre ormanlık bir yerde yaşamadım. ama uzun süre bir sahil kasabasında yalnız bile kalsanız, keyifli geliyor.
  • hep düşündüğüm sorunsal. eskiden olsa kesinlikle deniz derdim ama şu an 43 derece sıcakla kesinlikle orman diyorum.
  • 9,000 km. kıyı şeridine rağmen nüfusun yüzde 90'ı yüzme bilmeyen veya güç bela suyun üzerinde kalabilen bir coğrafyada yaşıyoruz.

üzerinde yaşadığı topragin nimetlerinden faydalanmaktan aciz, aksine doğal güzelliklerini bu kadar tahrip eden bir toplum daha yoktur herhalde.

bok götüren denizler bana huzurdan çok sıkıntı veriyor. denize 200 metre mesafede yaşıyorum ama o leş manzarayı görmemek için sahilde yürüyüş bile yapmıyorum.
  • hangisi tenhadaysa o. burada esas huzuru veren deniz ya da ormanın kendisi değil. şehrin kalabalığından, insanlardan uzaklaşmış olmak.
  • deniz manzarası olan bir orman gibisi yoktur.
hesabın var mı? giriş yap