• standart güzellikte bir sese sahip olmasına karşın, kelimeleri ağzının içinde şarap gezdirir gibi çıkıyor kırılgan dudaklarından. türkiyenin alışık olmadığı enfes vokal tekniği, kendine has karizması ve adamı yerine çiveleyen sözleri ile gönlümüzde ayrı bir yeri var.
  • kulise sıvışıp sordum kendisine, neden yeni albüm yok, neden neden neden? cevabı basitti,

'artık aşk şarkıları anlamsız geliyor'

çok uzun zaman geçti, belki aylar. hatırladıkça içim burkulur bu lafa. anlamıyorum, dokuz yıldır dinlediğim şarkılar ve dokuz yıllık yaşanmışlıklar var bu melodilerde. saçma sapan ergenlik takıntıları, acılar, kaybedilen dostlar, kazanılan dostlar, özlemler, kavuşmalar, tekrar kaybedeceğini bilerek kavuşmalar, pek çok şey. her biri ayrı acıtır, her biri ayrı mutlu eder. bundan dokuz yıl önceki göz yaşları ile bu gün dökülenler aynı derecede acıtmaz elbette ama duyguların tamamen yok olacağı fikrinden korkuyorum.

aşkın mutlu yüzünü görememekten değil, bu duyguyu tamamen yitireceğimden korkuyorum. büyümek böyle miymiş?
  • deniz durukan'ın yüxexes 'in eylül sayısında, minik* bir müjdeyi yazısına katarak anlattığı kişi.
    şöyle demiş;

" ve şimdi içinde büyük bir şarkı büyütüyor deniz özbey. en güzel şarkısını söyleyecek yakında vega. deniz özbey, tuğrul akyüz derken yalnızlık üçe çıkacak. evde üç ses, yolda üç kişi.."

daha güzel anlatılamazdı herhalde.
  • bebek öksürüğü gibi şarkı yazabilme kapasitesine sahip. öyle aniden,öyle içten,öyle rahatlatıcı,öyle hapşu.
  • güzel vokal, güzel kadın ama hep üşüyomuş gibi duruyo..
    çok da güzel söz yazıyor.
  • geçen sene sesini artık farklı bir şarkıda duyabilmek için sürekli toyo-toyota-toyo şarkısını (!) dinliyordum, şimdi de şekli değişti, hazzı arttı diye dolanıyorum evde. artık albüm çıkartsınlar, bu da can ya. yeter.
  • kilo almış evet. kendisi de görüyor zaten ama bütün yorumlarda hep aynı şey söyleniyor. denmemeli.

göz zevkim için değil ama kulak zevkim için keşke daha sağlıklı olsa diye düşünüyorum. çünkü dünyada hiçbir kadın vokal onun bana hissettirdiklerini hissettirmiyor. kimse onun gibi şarkı söylemeyi bilmiyor.

daha uzun yıllar kendisini sağ salim dinlemek istiyorum. okuyorsa sevgiler.
  • bazen hayat bazı insanlar ile şahane bir forma dönüşür. işte bu kadın o bazı insanlardan en başı çekenlerden. ruhuyla, sevgisiyle, nefretiyle ve yer yer zehriyle ruha kattıkları ile yeri bambaşkadır. hayatıma anlam katan, kattığı her gün daha büyüyen sevgisi asla yadsıyamadıklarımdan.

bugün bu şahane insanın hayata "merhaba" dediği gün.
    iyi ki tanıdığım, iyi ki kalbimde kapladığı kocaman yerin iyi ki iyi kisi.
    seni seviyorum.
  • minicik bir reklam jingleında sesini duyunca sanki yıllardır görmediğim bir dostumu görür gibi oldum, e haydi duy sesimizi be kadın özledik işte.
  • taa uzak yollardan bize yeniden gelmiştir, hoş gelmiştir, sâfalar getirmiştir.

şarkı zaten sihirli, deniz özbey dokunuşu mükemmel olmuş.
hesabın var mı? giriş yap