şükela:  tümü | bugün
 • 1979, ankara doğumlu. ilk yazı deneyimlerini ilkokul ikinci sınıfta banyoya kapanıp müsvedde kağıtlara şiirler yazarak ve çevre koruma bilinçli afişler hazırlayarak gerçekleştirdi. bornova anadolu lisesi’nde ve marmara kamu yönetimi (fransızca) bölümünde okudu. şüphesiz hayat okurken ve beleşken daha iyiydi. 2003’te bir yazılım firmasına girip 1,5 sene memuriyet yaptı; işten güzel bir havada istifa etti. bıraksanız oracıkta yazar olacaktı lakin, ancak güzel sanatlar saatchi’de junior metin yazarı olabildi. birilerinden mizah yapmayı öğrendi, insanları güldürmeye meyletti. tempo’da başkalarının adına karaladı, taksimania’da deniz mahsülleri’ni yazdı. 2006 yılında istanbul plus dergisinin editörlüğünü yaptı, fakat dergi 8 sayı çıkartıp maalesef battı. rolling stone, ikidebir, istanbul life gibi dergilere yazılar verdi, leman/atom dergisinde “minimalından manitalar” adlı bir köşe çizdi. 2007’de ise manadigital adlı interaktif ajansa metin yazarı olarak girdi. halen de oralardadır. deniz özturhan aynı zamanda blog, günce ve ekşi sözlük entry'si yazar. bir öyküsü 2009 itibariyle kadından sakıncalı öykü seçkisinde basılacak, 6 senedir yazdığı roman, bu yaza kısmetse bitecektir.

  http://muhteviyat.com/author/deniz-zturhan/
 • aslan parcasidir kendisi.
 • beni en çok güldüren hatunlardan biri. dönüp dönüp okuyorum blog yazılarını, eşi dostu dürtüyorum, okuyun buyuruyorum**. işgal evi adlı über komik yazı dizisini de yeni bitirdi blog dâhlinde. özetle tam ağızlara layık bi "panpa" kendisi. korkmadan "tüketin annem!"*
 • başbakana yazdığı mektupla duygulandırmıştır.

  --- spoiler ---

  açıkçası başbakanım, teminatı bizzat siz olan sürece de, özgürlüklere de, kalkan askeri vesaite de, mahkemelere de, hukuka da, demokrasiye de... inanılmaz inanıyorum. bazen böyle o kadar inanıyorum ki, anaaa bir bakıyorum, bir anda odanın içini mor ışık hüzmeleri dolduruyor. tavandan ise ağır ağır ama güleç, siz iniyorsunuz parlayarak.

  --- spoiler ---
 • henüz keşfettiğime üzüldüğüm, günümü şenlendiren kadın. bundan sonra takip edilecek.
 • izmir'den çıkıp dalga dalga anadolu'ya yayılan yazar,düşünür, güldüren şuradan da tedxreset 2015 konuşması izlenebilecek olan kişi.
 • kutsal bilgi kaynağımız olan sözlüğümüzü bir de ondan dinleyelim: http://www.cumhuriyet.com.tr/…inlardan_nefret_.html

  sözlüğün içine eden herkese hediye gelsin. kadın işi olayın sadece bir boyutu tabi.
 • penguen'in dönüşümünden sonra kadroya dahil olan isimlerden biri olmuş.
 • uzun zaman önce "kim lan bu hayatımın erkeği" adlı blogu sayesinde tanıdım kendisini. kargart'ta da stand-up showunu izlemiştim. bana göre bloggerların kraliçesidir efendim. kadın-erkek ilişkilerinde ki mizahi anlatımıyla adeta yarmaktadır. keyifle okutur kendisini. eski bir takipçisi olduğumdan bana kitabı çıkar çıkmaz göndereceğini söylemişti*. sanırım bu aralar stan-up işine yoğunlaştığı için bloguyla sık ilgilenemiyor. ayrıca ada, prenses ve ben adlı online romanınıda yarım bıraktığı için üzmüştür. kendisi aynı zamanda ekşisözlük yazarıdır.* erkeklere harcadığı zamanı bilme ayırsaymış mutfak robotuyla atomu parçalayabilirmiş.*