şükela:  tümü | bugün
  • çok yardımsever, iyi niyetli, 60 küsür ülkeyi gezmiş bir gezgin, facebook arkadaşım. gezi yazılarını ve tavsiyelerini bir hayalin peşinde adlı sayfasında yayınlıyor.
  • bugün bütün gün esir etti beni.
    öğlen girdim bloguna hala çıkamadım ne gezmişsin be arkadaş.
    çok özeniyorum böyle adamlara umarım bütün dünyayı gezersin.
  • seyahat işlerine başladığımdan beridir düzenli olarak takip ettiğim iki blogtan birinin yazarı.

genç yaşında birçok ülkeyi dolaşmış, buralardaki tecrübelerini akıcı bir üslupla aktarabilen takdir edilesi er kişisi.

yazılarında en sevdiğim husus, diğer bloggerlar gibi o yerlerin sadece tarihi, kültürel, turistik mekanlarından bahsetmiyor, insanlara, hayata, yaşama da temas ediyor. valla sıkılıyorum kuru kuru "şu saraya, şu müzeye gidin, şu yemeği tadın" yazan bloggerlardan. deniz oğlanın hem kalemi hem gözlemi iyi ama.

yolu açık olsun.

edit: son zamanlardaki paylaşımları samimi gelmediğinden bıraktım takibi. eski deniz’i özledik.
  • bunun bir videosu malezya´ya 15 bin tl ye bilet almis, herhalde sam chui gibi muamele yapilcak falan sanmis bileti alirken. portakal suyu veriyolar falan guluyor, kacmis gotune bilet parasi neresini ovsem diye kivranmalarda. 5 saat uyumus, otel gibi falan anlatiyor adam. lan 12 saatlik ucusta 5 saat uyusan ne uyumasan ne sanirsin adamin kendi ucagi var da bu sefer normal ucus kullaniyor.

ıran´da gecen videosu sebelek gibi konusuyor, lan li konusmalar falan. eziksin olum iste neyin havasi.
  • youtube feedimde aniden beliren ezik. 14 yaşında bir çocuk video çekiyor sanki.
  • birhayalinpeşinde kanalıyla iran videosu denk gelen ufaklık. zihin yaşı ufak, o yüzden ufaklık çünkü biyolojik yaşını yansıtmıyor. burada 20 dolara iran seyahatini anlatıyor. harca harca bitirememiş beyefendi. iki kez taksiye binmiş, biri avm biri leş bir mekan olmak izere iki yerde yemek yemiş ve bir müze gezmiş, bir de lunapark. harcama yaptığı yerler bu kadar. şehir merkezinde parka girip burası bedavaymış diyen bir tipten tatil maliyeti bu kadar olur.

kaba taslak 120 liraya;
    15 liradan iki yemek 30 lira,
    20 liradan iki kısa taksi 40 lira,
    müze gezisi türkiye’de ortalama 15 lira,
    hahaaa lunapark jetonu 10 lira,
    bedava avm gezme,
    bedava parkta dolaşma,
    totalde 95 lira.

demezler mi lan göt o sürekli geçirdiğin ekonomi bizimkinden farklı değil!

20 dolara aynı şeylere türkiye’de ben de bir günde yapabiliyorum.
  • avusturya u17'nin 2002 doğumlu sol ayaklı hücumcusu. fuleli bir stile sahip, geniş alanda etkili; uzun topları rahatlıkla toplayabiliyor, kontrolü iyi. ek olarak kanatta oynayınca geriye gelme, bek kovalama gibi savunma yardımları artıyor. kısacası bir nevi joker görevi görebilen deniz'in henüz çiğ bir oyunu var, saçma pas hataları yapıp arkadaşlarını zor durumda bırakabiliyor. halihazırdaki yeteneğini olumlu gelişimlerle desteklerse iyi yerlerde görme ihtimalimiz var. rapid wien altyapısında.