şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: gitarcı)
  • the madcap'in baş gitarcısı.
  • boyu 1.70 falan, bakmayın öyle poz kestiğine.

tanım: fena olmayan bir gitarist.
  • yılların poison'ına glam rock diyebilmiş değişik bir insan.
  • yılların glam rock grubuna glam rock demişse ayıp etmiş, yakıştıramadım.

şu göt herif de poison'a glam rock diyor, her kimse artık;

https://www.news-press.com/…all-glam-rock/83183076/
  • 'i did it' lafından poison glam rock grubudur anlamı çıkaran aynştaynlarca dinlenilmeyi hakeden ankaralı glemci. orda da büyük ihtimalle janrı kastetmiyor.

arkadaşımın gönderdiği, denizin grup biosunu kırptığı görsel, bu da biolu görsel

şimdi glam rock ve glam metal ayrımına gelelim.

glam rock

70s uk menşellidir.

david bowie - space oddity

queen - i want to break free

glam metal

80s l.a. çıkışlıdır.

poison - nothin but a good time

poison - talk dirty to me

poison - fallen angel

l.a. guns - sex action

görüleceği gibi poison isim benzerliğinin dışında glam rock ile alakası olmayan, glam metalin anthemlerini yazan, ilk akla gelen gruplarından biridir.

bu müziğe tutup da 'bence glam rock' demek, bir bay area thrash grubunu senfonik metale itelemekten farksızdır ve sen bunu yaparsan türün hayranı insanlar anında senin ne kadar dünyadan habersiz ve boş bir insan olduğunun ayırdına varır. 3-5 metale 'o ne öyle bağırıyorlar' dayısı kıvamında bakan ergen ve eş, dostun dışında kimse tarafından ciddiye alınmazsın.

he şu biz müziğimize bakarız ayaklarını da geçelim lütfen. entryi görüp 'imi biz tirkiyidi glim yipiyiriz' diye zırlayan kimdi? hiçbir imtiyazı haketmiyorsunuz, çünkü bu müzik güney afrika'da bile böyle icra edilirken, onca imkanın içinde tırnakları kadar olamadınız.

videodan videoya dislike çaktığım gruba bu kadar yazmazdım ama bu arkadaşın fütursuzca saçmalaması, üstüne halen saçmalığında diretmesi, beni bilale anlatır gibi açıklamaya itti. umarım artık glam rock ve glam metal'in bambaşka dünyalar olduğu anlaşılmıştır.