• 20 sene geç doğmuş gitarist. 20 sene önce doğmuş olsaydı seksenlerin ortasında güzel bir kariyer yapabilirdi. 2018 yılında glam yapmak bir gitaristin kariyeri için oldukça zor olmalı.
  • ben bu adam kadar işini severek yapan, kararlı ve cesur bir insan görmedim gerçekten. fizik mühendisliği bitirmesine rağmen işi gücü bırakıp ciddi anlamda bir rockstar olmaya karar veren ve yıllardır müzik zevki sıfır olan bir topluma rock'n roll ruhunu empoze etmeye çalışan birisi. herkesin eninde sonunda kendi türünden azıcık uzaklaşıp piyasaya oynamaya başladığı şu dönemde bile, adam kafasındaki sevdiği şeyi direkt olarak ortaya koyuyor. yani adam ciddi ciddi 80'ler hard rock/glam ruhunu yaşatmaya çalışıyor ve yazdığı rifflerden'de görüleceği üzere bunu dibine kadar hissediyor. grubu the madcap sürekli olarak şehir şehir barlarda çalmaya devam ediyor. malesef türkiyede asla bar grubu olmanın ötesine geçemeyecekler ama dağılmadıkları sürece de daima performanslarını izlemeye gideceğim.
  • the madcapin yeni bir şarkısı için beşiktaş çocuk korosundaki öğrencilerimle kayıt sırasında kendisiyle tanışmıştım. gayet keyifli, eğlenceli, kibar birisine benziyor.
  • youtube videolarındaki ses tonu, genel hal ve tavırları nedense bana avrupa yakası'ndaki gülenay peynircioğlu'yu hatırlatmıştır. oldukça başarılı bir müzisyendir.
  • tip olarak metin türkcan’a benzettiğim angaralı gitarist.
  • odtü lü sanırım spor salonunda görmüştüm. eski bir glamci olarak dikkatimi çekmişti.

bu arada poison'a glam demiş. doğrudur.
    poison glamci değilse bence glam rock diye bir genre yok.
  • youtube kanalına denk geldim. samimi buldum kendisini. güzel sohbeti var gibi.
  • bugünlerde "müzik teorisi (armoni) : 1" ile nota, diziler, aralıklar, majör, minör diziler ile armonizasyonu, müzik, teoriler hakkında kurs videosu yayınlamış olan (bkz: the madcap) grubunun başarılı gitaristidir.

hazırladığı kurs tanıtımı videosu
  • gittikçe umut kuzey'leşen biri. umut kuzey de müzik icraasından para kazanamayınca önce milyon tv adında bir kanal açtı. baktı oradan da para gelmiyor, bu sefer festival işine girdi. bu arkadaş da o yolda hızla gidiyor. müzik üniversitesi adında bir site işine girmiş. sağda solda reklamını yapıyor.
  • online müzik üniversitesini ortaya atan the madcap gitarcısı merakla bakıyorum sitesine bir gün param olursa ben de okuyabilirim belki.
hesabın var mı? giriş yap