şükela:  tümü | bugün soru sor
  • doğa tatili seven biri olabilir. çadırını alıp dağ, bayır, yayla gezer durur.
  • kesinlikle benim bu deniz bayramda baştan başa balkan turu ile taçlandıracağım eylem
  • denizi ve tatili sevmeyen insan yoktur ama bu denizi ve tatili oraya çullanan istilacı bir insan yığınıyla paylaşmayı sevmeyen insan vardır
  • bu arkadaşı sevmeyen insandır. özür dilerim.
  • yazın sıcağında kültür turizmi yapalım dedik. resmen beynimizin içi yandı. direkt denize kafalama dalıp rahatladık.
  • muhtemelen ya yüzme bilmiyordur ya da deniz tatilini beş yıldızlı otel, giriş ücreti fahiş beach club vs. sanıyordur. arazi aracıyla bakir koyları gezip, kimsenin ayak basmadığı yerlerde çıplak yüzmek inanılmaz zevklidir. ama ay yosun değdi, yer taşlıymış, ayağıma deniz kestanesi battı, dalga var, su yuttum diye mızmızlanıyorsa zevk alması zaten imkansızdır.

bunun yanında hem kültür turu, hem deniz tatili, hem de orman kampı yapılabilecek bir sürü yer var dünyada. iyi planlanan her tatil güzeldir.
  • sıcaktan, tuzlu sudan hoşlanmıyodur. lan ömrü hayatımda 30umdan sonra isilik çıkardım bu sıçtığımın deniz tatili yüzünden. kaplıca seviyom ben aq.
  • deniz kenarında büyüyen insandır. arkadaşım yazın biz yaylaya kaçıyoruz siz üstüne para verip buralara geliyorsunuz derdi.
  • çok uzun yıllardır gitmiyorum. nadiren mayıs ayında bir kaç gün olimpos, onun dışında yazın gidip o sıcakta bodrum gibi yerlerde zaman geçirmek eziyet gibi geliyor. istanbul'da evimde oturmayı dahi tercih ederim yaz sıcağında. senede iki üç kez avrupa'ya gittiğimde senelik tatil ihtiyacımı karşılamış oluyorum aslında. yine arada saroz gibi yerlere gidip sadece bir gece çadırda kalmak iyi geliyor. şimdi ise kız arkadaşım istediği için bir hafta bodrum'a gidicem istemeyerek de olsa. belki iyi gelir ama o sikik yerlerin sıcağını da kalabalığını da kazığını da sevmiyorum.
  • pazar günleri denize gidiyor olmaktan nefret etsem de bu gruba dahil olmadığımı düşünmekteyim