şükela:  tümü | bugün
  • sesi açık mavi olan genç bayan.
    severek dinliyoruz.
  • son dönemde moda olmuş klişe müziğin bir başka örneği. ancak müzik bu değil. akustik gitarla çalınan 2-3 akorun üzerine mıymıy şarkı söyleyin alın size indie müzik! hep aynı melodiler, benzer sözler. cidden bu grupların herhangi bir şarkısını diğerinden ayırmak zor. sanki hepsini aynı kişi söylüyormuş gibi. ayrıca neden ingiliz aksanıyla türkçe şarkı söylediğini merak ediyorum. konuşması aksansız çünkü.
  • ilginçtir ilk defa ahmet kaya şarkılarını başka birinden dinleyebiliyorum. yıllardır görürdüm böyle yorumlar açar dinler yarısında kapatırdım. fakat dediğim gibi ilk defa keyif alarak bir ahmet kaya şarkısını başkasından dinleyebildim. daha 17 yaşında imiş kızcağız, eğer kendi bestelerini yapabilirse bir efsaneye dönüşebilir, neden olmasın.
  • lan bir şarkı, bir albüm, bir müzik hayatı kafa sesi ile geçer mi?
    kafa sesi bir nüanstır, bazı şarkılarının içine serpiştirirsin güzel olabilir. ama bu nedir ne?
  • “bence artık star’lık diye bir şey pek kalmadı. sahneye gran tuvalet çıkalım, hadi saçımızı yaptıralım, çok güzel görünelim... böyle şeyler yok artık. bunun yapıldığı bir dönem vardı, o da başka bir yoldu. ama bugün böyle olması gerekiyor bence. 1.5 sene öncesine kadar sokakta kimsenin tanımadığı bir insandım. hâlâ da -tamam normalin üzerinde bir tanınırlık var ama- öyle aman aman bir durum yok. neden çok abartılı bir durum varmış gibi davranayım ki sahneye çıktığımda? o ‘ben bir şey oldum’ hissi insan psikolojisi açısından çok sağlıklı değil. arkadaşlarımla birlikte sahneye çıkıp müzik yapıyoruz işte... o kadar. şarkı sözlerini de unutabiliyorsun. heyecanlanıyorsun çünkü... bununla dalga geçmek de çok doğal değil mi?”

(bkz: hürriyet gazetesi)
  • mis gibi sesi olan bir insan. sadece telaffuzundan yer yer irite oluyorum, yalan yok.
  • kuzey tekinoğlu gibi "proplem" diyen miyakçı.

ben böyle geniz etli gibi konuşan, yabancı aksanlı türkçeli, "doğalız, saçımızı yapmıyoruz, sadece piercinglerim ve atkım var" triplerini aşırı yapmacık ve zorlama bulan bir insan olduğum için tahammül edemiyorum klibine.

fakat bunun tek nedeni artık yaşlanmış olmam. bu kız (ve benzerleri) yeni neslin algısına hitap eden insanlar; dünyaya bakışları başka, ruhları başka, tınıları başka. onlar yeni, geçerli ve güncel. biz eskidik.
  • doğru zamanı bekledikten sonra sonunda sofar sounds istanbul'da ağırladığımız müzisyen. kendi henüz sesinin oturmadığını söylüyor, oturmuş halini düşünemiyorum bile. bazen bir saniyeliğine birsen tezer duyuyorum, sonra bambaşka diyarlardan bir ses. neler getirecek hayat ona büyük umutla bekliyorum.

sofar için gaziantep'ten gece dönmek üzere gelip ertesi sabah üniversite sınavı olmasına rağmen bizimle olmuştur aynı zamanda, dünya tatlısı, bambaşka bir havası olan, çok çok iyi şeyler hak eden 17 yaşında genç bir yetenek.

onu gönülden seviyorum, her şey çok güzel olacak.
  • yaptıpı müziği hiç beğenmediğim kadın.
    bazı seslere hiç tahammül edemiyorum özellikle tiz seslere bu kadının sesini ne zaman duysam aşırı sinirleniyorum katlanamıyorum.
  • susamam'da beni en çok etkileyen kısmı seslendiren güzel kadın.

umarım bir gün gelir ve tüm çocuklar deniz'in bilmediklerinin yer almadığı bir dünyada, mutlu mesut yaşarlar...

"ben bilmem hiç kendimi korumak zorunda kalmadım
    bilmem ben bir çocuğu düşünmek zorunda olmadım
    hiç evlendirilmedim
    evde dayak görmedim
    kendi evimde kendi odama zorla hapsedilmedim
    sözlerinizi kusmadım
    yurdumdan edilmedim
    nefretinizle yanmadım
    yakılarak can vermedim
    hiç kardeşim olmadı
    hiç abimden korkmadım
    okuldan alınmadım