şükela:  tümü | bugün
704 entry daha
  • bok gibi bir türkçe ile şarkı söyleyen kızdır. ilk dinleyişimden beri gıcık olduğum bir şarkıcı.
  • deniz tekin hem biraz iticidir, hem biraz sempatiktir, hem tez canlıdır, hem depresiftir, hem akıllıdır, hem delidir; kısacası deli dolu bir insandır. bu yüzden sevene de bir şey demem, sevmeyene de.

kendine has şarkı söyleme tarzı vardır, tizlere çok fazla iner. bu yüzden deniz tekini ya dinlersin, ya dinlemezsin. ortası olduğunu pek görmedim. yani, "arada açar dinlerim, eh fena değilmiş." diyen var mı bilmiyorum, ben görmedim. o yüzden beğenene de bir şey demem, beğenmeyene de.

ama şurada yersiz eleştiri olursa ve bu hakaret derecesine ulaşırsa çok şey derim. bir insanın sahnede gitar parçalaması şımarık olduğu anlamına gelmez, psikolojik olarak sıkıntıda olabilir. ayrıca bir insanı sesiyle aşağılamak, üniversite mezunu olmaması ile kötülemek nasıl bir cahillik ablacığım? çocukluktan enstrüman çalmaya başlarsın, şan dersleri alırsın, kitap okursun; kısacası geliştirirsin kendini, duygulardan da anlıyorsan güzel bir şarkı sözü yazıp kitlelere ulaşırsın. bilgilendirmek isterim, deniz tekin şu an zaten boğaziçinde konservatuvar okuyor. ama bir insanın müzisyen olması için ille de okul okumasına gerek yok.

biri de demiş ki "bu sesi ile ancak kadıköy barlar sokağında güzel şarkılara, çirkin coverlar yapabilir. kendisini dinleyenlerle iletişimimi keserim." siktir git, kes o zaman. tutan mı var? sanki çok matah bir insansın amına koyim. hasedinden çatladığına göre sen barlar sokağında bile çalamazsın.

gerçekten şaka gibi insanlarsınız. kendi reklamını yapa yapa az buçuk kitleye ulaşmış, çocukluktan beri müzikle uğraşan, 16-17 yaşından beri de sektörün içinde olan, gitar ve flüt gibi çeşitli enstrümanlar çalarak mesleğini icra etmeye çalışan ve şarkı besteleyen birini iki saniye içinde yermeyi nasıl beceriyorsunuz? bir insanın bunu yapabilmesi için ciddi anlamda aşağılık kompleksine sahip olması gerekir, hayatında hiçbir başarısı yoktur, başkalarının da başarılı olmasını istemiyordur.

ezik misiniz lan siz?