*

şükela:  tümü | bugün
 • i.ü.' de siyasal bilgiler fakultesi - uluslararasi iliskiler bolumunde gorev yapan, akademisyen.kabileden küresellesmeye ve kuresellesme senaryosu'nun aktorleri isimli kitaplarin sahibi, agirlikli olarak, milli gazete, tgrt ve kanal 7 gibi yayinlarda yer aldigi tespit edilen kisi.
 • ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olduktan sonra istanbul üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır. şu an doktor ünvanına sahiptir ve sanıyorum anabilim dalı uluslararası ilişkiler.
  ayrıca kendisi hem başarılı hem güzel bir bayandır. 1. sınıflara uluslararası ilişkilere giriş dersine girer ve genellikle herkesi kendine hayran bırakır. ilk seneden öğrencilerin aklı şaşar, büyük kısım akademik kariyer yapmayı düşünmeye başlar.
  ülker basket takımının menajeriyle evlidir arada basket muhabbeti yapar, herşeyi bildiğine inanırım ben şahsen, olayı bitirmiş gibi görünür. 11 eylül olaylarının ardından baya yorum yapmıştı televizyonmlara çıkıp ayrıca geçenlerde sesli düşünenlere de konuk oldu.
  fakat bir kusuru var ki; bir hoca olarak sanki bu dünyada yaşamıyor. durmadan öğrencilerine "git nato'da staj yap" "london school of economics'de yüksek lisans yap" gibi tavsiyeler veriyor. insanın "ya hocam akıl var mantık var yapma allasen" diyesi geliyor.
  ben onun yerinde olsam kim 500 milyar ister yarışmasına katılıp bi sürü para kazanır, ondan sonra hülya avşara çıkıp ünlü olup, film falan çevirirdim. okulu, kocayı bırakıp giderdim bu diyarlardan.
 • uluslararasi terorizm hakkinda iskocya'da egitim gormus, nukleer bomba dahi yapmasini bilen, guzel ama sahte sarisin
 • mit eski istihbarat daire başkanı mahir kaynak'ın kızı.
 • lütfi arıboğan'ın eşidir kendisi.
 • 11 eylül olaylarından sonra tgrt'de yaptığı yorumlarla tanıyıp "ne dediği takip edilmesi gereken insanlar" kategorisinde değerlendirmeye aldığım ve dün akşam ntv'de avrupa birliği - türkiye ilişkileri hakkında yaptığı yorumlarla tekrardan beğenimi kazanmış insan..
 • bir zamanlar iktisat fakültesindeki keyfi alınan uluslararası ilişkilere giriş dersi kapalı gişe olan, bir dönem askeri okullardan birinde (akademide) de ders vermiş sevimli ve harbi komik akademik insan
 • cahilligimin sonucu ancak bugun ntv'de yayinlanan karsi gorus programinda varligindan haberdar oldugum ve tartismayi yarim kulakla dinlesem de soyledikleriyle ilgimi cekmis akademisyendir. son gunlerde cokca tartisilan avrupa birligi muzakere sureci hakkinda gercekci, iyi formule edilmis ve mantikli yorumlar yapmistir. ayrica ermeni soykirimi hakkinda "biz soykirim iddialarini kabul etmek istemiyoruz cunku turk insani olarak soykirim yapmak bize son derece dusurucu geliyor ve kendimizi soykirimi yapmis olarak gormeyi kabullenemiyoruz" gibi bir laf ederek bu konudaki en guzel laflardan birini etmistir.
 • aksam gazetesine gore yeni cumhurbaşkanı adayı imiş, manşetten.

  kendisine zarar verecek birgirişim olabilir zira fazlası ile yıpratılmaya çalışılacaktır kanımca.

  sarışın güzel diye lanse edilmesi aypayrı bir eleştiri konusu. kendisinin sarışınlığından güzelliğinden çok daha önemli meziyetleri vardır. bir bilim insanıdır ve son derece akılcı tespitlerinin altını dolduran ise uzun yıllar oluşmuş bilgi birikimi ve donanımlı beynidir.
 • bahçeşehir üniversitesi'nin yeni rektörüdür.