şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1996 yılında istanbul/kadıköy de doğmuş.
  ilk okula feneryolu mustafa aykın ilköğretim okulunda başlayıp, 4. sınıftan beri bostancı doğa kolejinde okumaktadır.
  deniz ünel, blok flüt ve piyano çalmakta.

  http://www.denizunel.com/
 • izleyince insan "ah böyle bir kızım olsa..." demeden yapamıyor...

  bravo deniz....

  http://www.youtube.com/watch?v=gdv9krfppqk
 • kulaklarım beni yanıltmadıysa gülben ergen'le yoncalı goncalı bir şarkıda düet yapmıştır.şarkının tamamını mı o okusaydı acaba?*
 • gerçekten insanı büyülüyen bir kız,söylediği italyan parça ile italya da isim yapmıştır. ayrıca zülfü ivaneli nin de favorisi bir kız... sadece bize tebrik etmek düşer.
 • 1 mayıs sabahı italyanca söylediği ey özgürlük şarkısı kulağımda olarak uyandığım kız. sonrasında 2 kere dinledim şarkıyı. duru sesine ve masumiyetine tekrar hayran oldum.
 • mükemmel bir sesi olan, italyancayı bana sevdiren kız. lo scrivero nel ventoyu ondan canlı kanlı dinlemek isterdim.
 • mümtaz'dan olma monica'dan doğma deniz ünel. annesi (venedik konservatuarından) soprano, babası kaptandır. şu sıralar 20 yaşında olmasına rağmen bizi aleyna tilki dinleyeme mahkum etmektedir.

  21 ile 26 kasım 2006 tarihleri arasında italya bolonya'da düzenlenen 49.zecchino d'oro çocuk şarkı yarışmasında zülfü livaneli'nin ey özgürlük şarkısıyla türkiye'yi temsil etti: finalde 3. oldu, en iyi yabancı şarkı seçildi, italyada evlerden gelen oyların büyük çoğunluğunu alarak en sevilen şarkı oldu. 2007 yılında yarışmanın 50. yılından sonra rai televizyonu 50 yılın 700'ü aşkın şarkıları arasından 15 şarkıyı finalist yaptı. finalde italya dışından katılmış olan tek şarkı olan ey özgürlük en sevilen 2. şarkı seçildi. 23 nisan 2007'de ntv'nin "okul ekliyoruz" kampanyasında zülfü livaneli'yle beraber "ey özgürlük" düeti yaptılar. mayıs 2007'de romanya'da yapılan ti amo müzik festivalinde en iyi ses seçildi. nisan 2008 de napolide düzenlenen napoliten şarkı yarışmasında türkiyeyi temsil etti ve birinci oldu. mayıs 2008 de livaneli'nin dünya solistlerinden livaneli şarkıları cd'sinde yer aldı. ilkokula feneryolu mustafa aykın ilköğretim okulu'nda başladı. bostancı doğa koleji'nde okuduktan sonra, 6.sınıfta istanbul üniversitesi devlet konservatuarı flüt bölümünü kazandı. tam zamanlı olarak halit turgay'ın öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. ayrıca piyano eğitimine de rüya sünder ile devam etmektedir.

  (bkz: devir kopyala yapıştır devri)