• deniz yildizini firlatan adamin hikayesi bu sanirim. deniz yildizi yardimci oyuncu oscari alabilir ama.
  • binlerce deniz yıldızının karaya vurduğu bir kumsalda adamın biri deniz yıldızlarını denize atma cabası içindeymiş başka bir adamda bunu görerek senin bu çaban neyi değiştirecekki diye sormuş.o da eline bir deniz yıldızı alıp denize fırlatarak bunun için çok şey değişti demiş...bu hikaye taocu felsefe kitaplarının arkasinda geçer.binlerce kilometrelik bir yolculuk tek bir adımla başlar sözü gibi...
  • hikayeye daha da epik bir öge kazandirmak istendiginde, deniz yildizlarini sahile atan bir cocuk olarak anlatilir. böylece biz de "ulan veleddeki akla, mantiga, dimaga bak, biz de burda kari kiz pe$inde ko$uyoz tu kahretsin bee" deme firsatina ereriz.
  • yıllarca katıldığım ne kadar eğitsel, siviltoplumsal, ticari, forumsal aktivite varsa anlatacak çok şeyi olmayan çapsız konuşmacılarca buz patenindeki zorunlu hareketler gibi tekrar tekrar anlatılan gerçekten çok anlamlı ve aman allahım ne güzel hikaye.

taci yeter, bak kaç yaşına geldik hepimiz taci...

ve evet:
    (bkz: get a girlfriend)
  • "konu ne olursa olsun, bu öyküyle başlayan tüm çabaların iyi niyetli olduğu kesin. bu konuda olumsuz bir şey söylemek mümkün değil. ancak artık kendimize sorma zamanı gelmedi mi? daha kaç tane deniz yıldızını bireysel çabalarla kurtarabiliriz?"

"ancak buzdağının bir de görünmeyen tarafı var ki asıl o kısmı benim canımı acıtıyor. nasıl olur diyorum, nasıl olur da devlet kendi evladını tedavi etmez, ölüme terk eder? nasıl olur da insanları bu kadar çaresiz hissettirir? büyük bir öfke duyuyorum.

istanbul’un, hatta türkiye’nin en büyük iki üniversite hastanesini önce ödenek yokluğu diyerek işlemez hale getiren, şimdi de iflasın eşiğine getirenlere çok ama çok kızıyorum. sağlıkta reform yaptık diye meydanlarda dolaşanlara, hiçbir hastanın gerektiği gibi neden tedavi edilmediğini sormanın zamanı geldi de geçiyor. bu yazının konusu değil, dileyen türk tabipler birliği’nin konuyla ilgili 2011’de yaptığı çalışmaya bakabilir. 4 senede hiçbir şey iyiye gitmedi, her şey daha beter oldu merak etmeyin.

şimdi düşünün lütfen. daha kaç tane deniz yıldızını kurtarmaya gücünüz yeter? yettiği kadarını kurtaralım, yetmediğim zaman da başkaları mı kurtarsın diyeceğiz? bu düzen böyle gider mi? insanları aciz bırakıp, yardım diye yakartanlardan ne zaman hesap sorulacak? “haklısın ama…” deyip boynunuzu eğmeyin. biz yine atalım deniz yıldızlarını denize, ama öyle çok, öyle çok olalım ki, sahilde tek tek yürüyüş yapanlara kalmasın bu iş."

http://haber.sol.org.tr/…i-kurtarabilirsiniz-125469
  • sezen aksu'nun haziran 2008'de yayınlanacak olan albümü. şarkılar ise şöyle:

1- deniz yıldızının hikayesi
    2 - ben sana küsüm aslında - yol arkadaşım
    3- onno tunç'un bilinmeyen bir bestesi
    4- hala haber bekliyorum senden
    5- kırık vals
    6- güvercin
    7- bir romanı sevdim
    8- izmirin kızları
    9- kutlama
    10- sor beni
    11- memet
    12- tanrının gözyaşları
    13- menajer
    14- beşik
  • bir genc sahile vuran deniz yildizlarini okyanusa atiyordu. bunu goren diger kisi sorar:" neden deniz yildizlarini atiyorsun?"
    genc cevaplar: " birazdan gunes yukselecek ve sular cekilecek. onlari atmazsam hepsi olecek."
    diger kisi tekrar sorar: " ucsuz bucaksiz sahil, binlerce deniz yildizi ne fark eder ki?"
    genc yerden bir deniz yildizi alir ve denize firlatir ve sunlari der: " onun icin fark etti ama..."
  • binlerce deniz yıldızının karaya vurduğu bir kumsalda adamın biri deniz yıldızlarını denize atma çabası içindeymiş...

başka bir adamda bunu görerek:

" senin bu çaban neyi değiştirecekki? " diye sormuş...

o da eline bir deniz yıldızı daha alıp denize fırlatarak şu ibretlik yanıtı vermiş:

"bak üç sektirdim..."

demek istediğim bazı hareketlerin bi amacı yok...tıpkı senin sıra beklemen gibi çaylak kardeş...
  • deniz yıldızının hikayesinden etkilenen bir ninja cebindeki yıldızlarla deniz yıldızlarını değiştirmiş, ancak ilk saldırısında çok şey değişti nidalarıyla düşmanının suratına attığı deniz yıldızları löp löp diye yere düşmüş, savunmasız kalan ninjamızın yaşamı uzun sürmemiş. bu hikayeden çıkarılacak sonuç tao'yu sadece sexte deneyin gerisi boş.
hesabın var mı? giriş yap