şükela:  tümü | bugün
  • murat atçı, murat yılmaz ve bir hanımefendinin ortak olduğu özel okul.
    * 3'ü de odtü eğitim fakültesi mezunu.
    * 1997'de altıntepe'da anaokulu açarak başladılar özel okulculuk işine.
    * 1999 yılında kazasker’de ikinci anaokullarını açtılar.
    * 2002'de ilköğretim okulu da açarak işi büyüttüler. ilköğretim okuluna ataşehir kayışdağı yolunu mekan seçtiler.
    * 2002'den bu yana geçen 15 yılda kayışdağı kampüsleri büyüdü. önce tek binaları vardı; 2 oldular; 3 oldular; ortada çürük diş gibi kalan binayı da alıp altına havuz yapıp üstünü bahçeye kattılar. lise açtılar. liseyi bostancı'ya taşıdılar.
    * butik bir okul. (tatil köylerinde endüstriyel tatil yaparsınız. hurra sahile, kalabalıkla. hurra açık büfe yemeğe, kalabalıkla. bunların okulu böyle endüstriyel turizm yapılır gibi değil de butik otelcilik yapar gibi; hani benzetme yerindeyse.)
    * akademik başarıyı çok iplemezler. en önemli hedefleri çocuk mutluluğudur. ama galiba mutlu çocuklar başarılı oluyor. 2017'de 129 çocuğu mezun ettiler.
    * kalabalık bir okul değil. sınıflar 19 - 20 kişiden oluşur.
    * büyük patron murat atçı. oğlu da okulda matematik öğretmeni. haklarında fazla bilgi bulamazsınız, nedendir bilinmez, kendilerini fazlasıyla gizlerler.
    * lise kısmını sanırım 2010 ya da 2011'de açtılar.
    ilk mezunlarını 2015'te vermişler. demek ki 2011'de açılmış...
    * murat atçı, asıl büyük patron. matematik ya da fizik öğretmeni. tam emin değilim...
    okuluna laf söyletmez. hani diyelim bir toplantıda bir veli okul için pek hoş olmayan sözler mi söyledi? murat atçı, o veliyi bozmaktan hiç çekinmez; gocunmaz. bazı velilerle bu yüzden meseleler yaşadıklarını biliyoruz.
    * okulun dili almanca'dır. önce almanca öğrenen çocukların ingilizce'yi daha sonra daha kolay öğrendikleri iddia edilir. orada çocukları okumuş bir veli olarak bu tezin doğruluğundan emin değilim. belki benim çocuklar yeteneksizdi; bilmiyorum...
    * fiyatları ne çok ucuz, ne de çok pahalıdır. aldıkları paraya her şey dahildir. her şey dahil otel gibi çalışırlar. çocuğun giyeceğinden yiyeceğine, kitabından silgisine her şey bu fiyata dahildir. sizden şunun için ayrı, bunun için ayrıca para istemezler. bir servis ödemeniz olur haricen.
    * aldıkları paradan 5 kuruş daha fazlasını istemeden çocukları 6 ve 7'inci sınıflarda 1 haftalığına almanya'da dil okuluna götürürler.
    * ortaokulda, teog hazırlık süreçleri muhteşemdir. ayrıca kurs - ders aramanıza pek gerek kalmaz. aramayın da zaten; onlar gereğini yapar.
    * atatürk'ü büyük değerimiz, kurucu atamız kabul ederler. üzerine söz söyletmezler. ama "atatürkçü bir okuluz" pazarlamacılığı da yapmazlar. malum öyleleri de var. atatürk okul satacağınız bir pazarlama unsuru değil!
    * geçen bir araştırma varmış. memlekette 8 bin civarında özel okul bulunuyormuş. bu okul 8 bin özel okul içinde ilk 100'e kesin girer.
    http://www.denizati.net/tr/