şükela:  tümü | bugün
  • yaz günü. güneşli. sessiz. rüzgar, yakınlardaki ağaçların yapraklarını hışırdatıyor. denizse çok durgun.

kulağım suda. sessizlik. gözümü bile suya gömdüm. açtım. sudan gökyüzü ne de güzel görünüyor. içim sıkıldığında hayal ettiğim tek an bu. sessizlik, su, ve sudan gökyüzü. dalgaların hareketiyle, gözümü kırpışımla gördüğüm gökyüzü..

nasıl olur da hiç kulaç atmadan su üstünde durabilirsin ki? kendini kasmadan tamamen denize bırakırsan durabilirsin.. kulağına su kaçmaz, korkma. burnun ve ağzına su girmesin, gerisini düşünme.
  • benim vazgeçilmez eylemlerimden biridir. özellikle bir sony nwz-w273'e sahip iseniz müzik dinleme keyfi'de yanında ayrı bir güzel oluyor. (su geçirmiyor tabiki.)
  • geçen yaz sevgilim öğretti bunu yoksa çok deniz insanı değilim yüzmeyi de bilmem pek. kendini bırakıyosun tamamen öbür türlü mümkün değil. tamamen bırakman gerekiyo sırtı da düzleştiricen. batmıyon kendini bırakçan sadece. süper mevzu.

özgür olduğumu hissettiğim tek andır.
  • boşuna demiyorlar deniz rahatlatır diye.

hele bir de öğleden sonra siesta zamanına denk gelmişse, denizde birkaç dakikalık uyuklamanın keyfi paha bicilemez.

en güzeli sabah olur. deniz çarşaf gibiydi tabi. emekli amca stayla!
  • denizi dinlemek için yapılan eylemden de öte "dinlenmek" için yaptığımdır.
    çok fazla açılıp dönüş yolunda kulaç atmaktan yorulup, yatıp 1-2 dakika dinleniyorum. böylece zorlanmadan, delicesine yorulmadan kıyıya çıkıyorum.
    hem ruha hem bedene iyi geliyor.
  • terapi gibi bir şeydir. saatlerde öyle yatmışlığım vardır.
    deneyin rahatlarsınız.
  • bu hareketi her yaptığımda aynı şarkı aklıma gelir. bir sancı, içimde, nefes almak istiyorum... deniz sekinin şarkısı, klibinden etkilenmiş olabilirim. ama doğrudur, çok rahatlatır. dinginleştirir. kendinizi suya bırakırsınız ve yüz üstü döndüğünüzde hiç bir zaman başladığınız yerde olmazsınız.
  • gece keyfi de başkadır bunun. bakarsın yıldızlara, garip bir rahatlama, mutluluk verir insana
  • genelde kişinin yüzme işi sonucunda yorulması sebebiyle gerçekleştirdiği eylemdir. bazı kişiler bu hareketi eğlence amacı ile de yapabilir.