• bir kişilik sala köpeği bindirip boğulmayı tercih etmesi gereken ekşici beyanı
  • ekşi'ciyi. köpeklerden korkuyorum. inşalla kızdır.
  • denize düşen ekşici suda bile duyarını kasar, aslanlar gibi köpeği kurtarmamı ister, zaten.
  • ne istiyorsunuz köpeklerden, kedilerden dediğim onlarca saçma başlıklardan birisi. tek işlevi; nefret dolu entry sahiplerini keşfedip engelmememi sağlayan başlık.
  • denize düşen ekşiciyi köpek kurtaracaktır!
  • başlığı açanı kurtaracaksak diğer canlıyı seçerim. kedi, tavuk,köpek falan neyse artık...

farklı bir ekşici kişi ise onu kurtarırım.
  • vakti zamanında din kültürü dersinde öğretmenimiz "bir müslüman, karşısında aç olan iki kişi varken birini doyurmaya karar veriyorsa, ve bu kişilerden biri müslüman diğeri kafirse önce müslümanı doyurmasi gerek" diye anlatmıştı. müslüman olmak bunu gerektirir diye de eklemişti.

duyduklarım beni tatmin etmedi tabii ki. akşam babama klasik batan tekne örneğini vererek malum soruyu yönelttim. yahudi, hristiyan ve müslümanın olduğu batmak üzere olan bir teknede hangisini kurtarmayı öncelemeliyim diye sordum. babacığım da "hangisi yakinindaysa" diye cevap vermişti.

şimdi yaş ilerledi teknoloji gelişti benzer sorular farklı mecralarda form degistirerek tarafımıza yöneltiliyor :) hangisine yakınsam, hangisini gözüme kestiriyorsam onu kurtarırım. ya da belki köpeği kurtaririm :d
  • bu başlığı açan ekşiciyi suda olsa köpek olmasa bile kurtarmam
  • ekşicinin partisine göre kararımı vereceğim.
  • köpeği kurtarırım. kötüye zaten bir bok olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap