şükela:  tümü | bugün soru sor
  • buraya gidecek arkadaşlar için çarşıda bir ismi tek geçerim.
    (bkz: forum çamlık)

ideal çarşı programını da arz ederim:

08:00 - 10:00 - denizli merkezde kahveli, gazeteli, yayılmalı kahvaltı
    10:00 - 12:00 - internet kafe, facebook, "ben yokken çok eğlenmeyin lan" temalı mesajlar
    12:30 - 17:00 - forum çamlık, aylak aylak gezme, öğle yemeği yeme, depresyondan çıkmak için alışveriş, karşı cinsi kesme, kahve, dergi, koltuğa gömülme, vakit varsa sinema
    17:30 - böhühühü...
  • hava savunma bataryası'nda 352. kısa dönem top komutanı ve takım çavuşu olarak görev yaptığım tugay. bu kadar taşaklı sıfatlarım olduğuna bakmayın, er maaşı aldım, askerliğin yarısını da servergazi ve denizli devlet hastaneleri'nde geçirdim.

evet, dış hastaneye çıkmak kolaydır. her dış hastane bir çarşıdır burada. yemekleri çok kötüdür, asker yapar, daha doğrusu yapamaz...

tugay komutanı baba bir adamdır. siz yine de çarpılmayın ama... kendisinin, gece çarşısı, yemekhanelerin özel şirketlere devredilmesi, nöbetlerin tamamen kaldırılması, her koğuşa tv gibi çılgın projeleri vardır. bize nasip olmadı ama yaza kadar olur umarım... yapar da...

evet silahlı nöbet yoktur, desek yeridir. nöbete gider garajda 2 saat oturur sigara içer geri gelirsiniz.

tahmini olarak içerdeki yapılar 1960'lardan falan kalan kötü yapılardır. duş almak sorun, ısınmak sorun, komutanların bir kısmı sorundur. ancak çarşısı güzeldir. bu yeter. neden yeter derseniz, başçavuş'umuzun sözünü hatırlatayım; askerin götünü sik ama çarşısını elinden alma!

hastane, fizik tedavi falan derken 80-90 gün çarşıda geçirmişim kısa dönem askerliğimi...

evet başka ne var? sürgün yeridir, uyuşturucu yöresel bir lezzettir burada. bazen sigara bulamazsınız ama uyuşturucu var nasıl oluyorsa... bir çok yere göre çok rahattır. tabii buradaki rahatlık size ve görev yaptığınız bölüğe göre değişir. örneğin bir mekanize derseniz, geçmiş olsun derim size... buraya düşen arkadaşlar kafanızda başka şeyler varsa sorabilirsiniz...

castinit uyarısı: hastane düzeni değişmiş, sabah çıkıp öğlen geri gelmek zorundasın, bence en iyisi askerlik yapmamak...
  • askerliğiniz denizli'ye düştüyse boku yediniz, topçu taburuna düştüyseniz yandınız, topçu taburu 1.batarya'ya düştüyseniz yarrağı yediniz. hemde kökten.
  • 28 şubat davası sebebiyle arama yapılan tugay.

http://webtv.hurriyet.com.tr/…-komutanligi-nda.aspx

ulan, videoyu izleyince, o nizamiyeden çıktığım gün aklıma geldi. yere tükürüp çıkmıştım.

orada askerliğini yapanlara kolaylıklar diliyorum.
  • 289.dönem yedek subaylığımı yaptığım tugay.o derece geniş ve değerli bir alana yayılmıştır ki içine bir denizli daha alabilir.nizamiyeden topçu taburu 2nci batarya bölgesine otobüsle bile ancak 15 dakikada ulaşılabilmektedir.emekli paşalar güney sahillerine inerken burada dinlenip bedava yakıt ikmali yaparlar.havuzlarında yüzen kuğuları,balıkları,kafeslerindeki papağan ve tavus kuşlarıyla ordumuzdaki en güzel subay gazinolarından birine sahiptir.
  • bu tugayın ayak takımı tugay karargah bölüğüdür. bağ bahçe işi mi var, ortalık mı temizlenecek, bayrak mı asılacak, yardır tugay karargah bölüğü! ayrıca karargah binasının mıntıkası da bunlardan sorulur, karargahda çalışmak askerlik boyunca yapılacak en kebap işlerden biridir evet, ama denizli'nin şizofren havası yüzünden karargahın mıntıkası insanın askerliğini burnundan getirir. derdimden bir tek takım çavuşları anlar sevgili sözlük...
  • an itibariyle topçu taburu karargah bölüğünde askerliğimi yaptığım tugay. bir dahaki celp döneminde buraya düşecek kısa dönem arkadaşlar için şimdiden söyleyeyim: rezaletin içine düşeceksiniz.
  • kışlasının revirine revir denmeyen yer.neden oladuğunu anlamadım ama sormadım da.dokuz ay botunca tabip asteğmenlik yaptım bir kez olsun merak etmedim neden oraya hasta ilk muayene yeri dendiğini.(bkz: bitse de gitsek).halbuki revir demek daha kolay.
  • içindeki taburlara farlkı farklı davranan tugay. topçu taburu dışındaki her tabur/birlik gazinosunda digiturk varken, topçu taburunda bulunmamaktadır. ayrıca, içinde sinema olduğunu, 4 aydır burada olmama rağmen sözlükten öğrendim, adını hakediyor: kutsal bilgi kaynağı..