şükela:  tümü | bugün
  • başlık "denizli büyükşehir belediyesi'nin gerçek hayatta cities skylines oynaması" olacaktı ama malum başlık sınırına takıldı.

bu belediye 10 hatta 15 senedir her yeri kazar. yol yapar. tekrar kazar. alt geçit, köprü yapar tekrar kazar. üçgen kavşağını yapar tekrar kazar.

şimdi sehiricinde biraz gezsek her yer kazılmıştir. en ufak yağmurda her yer çamur olur.

durumu anlatacak olursak:

öncelikle yol kazılır, 3-4 ay sonra asfalt atılır, 2 ay sonra tekrar kazılır. 3-4 ay sonra tekrar asfalt atılır, 3-4 ay sonra tekrar kazılır. önüne gecilemeyen bir kısır döngü mevcut denizli'de.

bilgisayar oyunu, city of skylines ve benzeri oyun oynamış gibi şehir düzenlemesi, kazısı yapıyor belediye. bundan 10-12 sene önce eski belediye başkanı nihat zeybekcinin 40 yılın projesi diye her yeri kazmaya başladığından beri hiç bitmedi denizli'nin alt yapı, üst yapı çalışmaları. o günden beri toz, toprak, çamur eksik olmadı şehrin hiç bir yerinde.

benim evin önünü hiç kazmadılar deme. bir gece ansızın senin evin önüne de gelebilirler.

edit: cities skylines olacak adı. yanlış yazmışım.
  • gamer belediye temasını hayal ettiren durum. denizli'de deniz olmamasından mütevellit yakında sea build yapmaları mümkündür.
  • zor oyundur bilirim. eğer yolları bükerken benim gibi zorlanıp tekrar tekrar yeniden yapıyorlarsa hiç uğraşmasınlar yine trafik oluyor. :/
  • şu oyunu ben çözemedim pek. gerçi sadece 15 dk bakmıştım, canım sıkıldı. püfüdük noktalar varsa öğrensem iyi olacak. belki denizli belediyesi bu konuda yardımcı olur.
  • kızı, tozu horozu diye boşuna mı diyorlar olacak tabi toz.