şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sokaklardan çöp toplayan kişileri lisanslayan, böylece bu işi bir düzene koyan belediye.

  http://www.denizli.bel.tr/news.asp?id=4607
 • lise caddesi üzerindeki ağaçları sosyetik denizli hatunlarının saçlarına takılıyor, çocukların gözlerine batıyor diye kökleten belediye.

  denizlinin çocukları öyle uzun boyludur ki daha doğuştan 1,5-2 metrelik bir ağacın dalları, yaprakları gözlerine batar. tabi buradan şu sonucu da çıkarıyoruz, denizli sosyetik hatunlarının boyu da 1,5-2 m arası değişmektedir.

  ne kadar kolay ağaçları köklemek, sonra yerine daha uzun boylu ağaçlar dikip birilerine para kazandırmak. ** * *
 • 1876 yılında kurulmuş belediyedir.

  denizli'de ilk belediye teşkilatı 1876'da kurulmuştur. bu tarihlerde denizli, mülki bölünmede aydın livasına bağlı bir kaza merkezidir. 1883'te sarayköy, buldan ve tavas ilçelerinin bağlanmasıyla "sancak" haline getirilen denizli, 1884'te çal 1888'de acıpayam ilçelerinin katılımıyla aydın'a bağlı mutasarrıflık, türkiye cumhuriyeti'nin kuruluşuyla da il olmuştur.

  http://www.denizli-bld.gov.tr/…/belediyetarih/?pm=b
 • yol yapimi ve bakimi konusunda tam bir felaket olan belediyedir..
 • (bkz: sevgi evi)
  (bkz: sevgi eli)
 • minyatür otobüs durakları konusunda uzmanlaşmıştır, ayrıca köstebeklerin hayatından örnek alınarak yapılan altyapı sistemiyle doğa dostudur.
 • tüm türkiye ayaklanmış "kuraklık kapıda" "barajlarda su kalmadı" "su kesintilerinin süresi uzatıldı" "aman diyeyim teyzecim yıkama halılarını" "amca sen de arabanı daha az sıklıkta yıkat" diye bar bar bağırırken gecenin üçünde denizli halkının uyuduğu (!) sularda yaklaşık 10 cm çapında hortumlarla çimlerini sulayan, daha da abartıp ciddi anlamda 'sel' olarak nitelendirebileceğiniz ölçüde sular akıtacak şekilde asfaltları yıkayan inanması güç belediye başkanlığı.
 • son dönem yönetim sürecinde oldukça ciddi faaliyet göstermiştir, aslında olması gerekeni yapmış demek gerekir önce ki başkanların faaliyetleri göz önüne alınırsa. gündeme gelmiş, yarım kalmış bir ton projede cabası, projeler ihale edilmiş başlanılmış yarım kalmış muallak. devlete ait bazı yerler satılmış, elde edilen kaynaklar belediyeye aktarılarak faaliyetlerde kullanılmıştır, lakin kiralamak dururken ve tavuk yumurtalarını altın olarak sunacakken satılması bir acaip. hizmet araçlarını bünyesinde barındırmamakta bunun yerine özel bir şirket ihale yoluyla bu hizmeti sunmaktadır, çok şahane fikir ama seçimler yaklaşıncaya kadar bu özel şirketin başkanın şahsi şirketinden araçları kiralaması ya da alması da çok acaip.
 • 100 yıllık dev altyapı projesi ya da buna benzer bir ad altında tüm şehrin, kanalizasyon ve su tesisatını elden geçiren belediye. birçok yerde aynı anda başlayan proje, adet olduğu üzere belirsiz zaman dilimlerinde bitirilmekte ve başlamakta. tüm şehrin köstebek yuvasını andıran yollarına asfaltlı demek ise kör olmayı gerektirir. sağda solda yeralan sabır yazıları ise enteresan. bir diğer enteresan olay ise aynı çalışmaların yapıldığı çamlıkta, planlı programlı çalışılması, çalışmaların parçalara bölünmesi ve hızla bitirilen bu parçaların asfaltlanarak hizmete sokulması, madem burada başarabiliyorlar şehrin diğer yerlerinde niye olamıyor sorusunu her geçişinizde sormanız olanaklı.
  sağda solda su kaynaklarının tükendiği, tasarruf edilmesinin şart olduğu yazılarından sonra, tankerle dolaşan belediye görevlilerinin yeşil alanları sularken, yeşil alan dışında heryeri sulamaları ve suladıkları toprağı suyun şiddetiyle yola taşımaları da görülmeye değer.