şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu otogarın kaşarlı pidecisi iyidir..hatta ve hatta
  (bkz: salonumuz sıcak ve klimalıdır)
 • bu otogar dağ manzaralıdır..
  paspaldır fazlasıyla, hemen yanında kebapçı pidecilerin oldugu salaş, ama lezzetli lokantalar bulunur..
  çevre ilçelere kalkan küçük küçük minibüsler istila etmiştir bu otogarı, otobüsten çok dolmuş vardır..
  hemen yanındaki bir otelde 3 ayım geçti, her santimetre karesini anlatırım bu otogarın, kapışmasın kimse benle..
  o derece..
 • bütün gün porno film vcd leri izleten kıraathanelerin olduğu iğrenç ötesi mekan
 • devamlı bir kargaşanın hakim olduğu yer.
 • yaz sezonu öncesi eli yüzü ufak makyajlarla biraz olsun düzenlenen garajdır. gene de denizli gibi bir ile yakışmayan mekanların en başında gelir.
  denizlinin bölgenin geçiş noktasında olması nedeniyle, iç anadolunun görece geri kalmış yerlerinden gelen otobüslerin yolcuları ile, deniz kenarına giden turist ve yurdumun süslü insanlarının kesiştiği arabesk bir mekan gibidir.
 • 2. cevreyolu guzergahi belirlendikten sonra ankara yolu civarinda yeni yerinin insaati yapilip tasinacak olan otogar.
 • dışarıdan gelen yolcu otobüslerinin duraklamayı planladıkları ütopik mekan. ütopik çünkü ortada bahsedildiği üzere bir terminal yok. bildiğin garaj hocam. fi tarihinden kalma garip bir bina topluluğu. karışık, kasvetli bir yer.

  gelişmekte olan iller terminal konusunda önemli adımlar atmaktalar. izmir, ankara, konya, kayseri gibi illerin adına yakışır modern otobüs terminalleri varken denizli garip kalmıştır. yuh olmuştur. artık bu noktadan sonra passoparola nihat zeybekçi
 • yaklaşık olarak beş sene önce abimle birlikte ankara'dan döndüğümüzde uyku sersemi olan bizi, gece saat 1'de yolcuların beklediği kısımda koşan koskoca bir lağım faresi, arkasında havlayarak delicesine koşan bir sokak köpeği ve bu ikilinin arkasında da onlara yetişmeye çalışan ve bir yandan da "yakala oğlum" diye bağıran bir adamın olduğu bir gösteriyle karşılayan ve de bizi şaşkınlık-gülme-hayret üçgeni içinde bırakan mekan.
 • denizli'nin üçgen diye tabir edilen yerinden izmir yoluna dönünce hemen 100 metre sonra solda kalan otogardır.

  denizli gibi gelişmiş bir kent için yetersiz bir durumdadır ve bu yetersizliği, çok fazla şehirlerarası otobüsün gidip gelmemesinden değil, ilçe ve köylere giden minibüslerin yoğun çalışmasındandır. denizli türkiye'de en fazla ilçesi olan illerden biri ve sanki sadece merkezdeki köylere değil ilçelerdeki köylere bile bu otogardan araç kalkıyor gibidir.

  pamukkale'yi ziyarete gelen münferit yabancı turistler otogara ayrı bir hava katmaktadır. onları pamukkale'ye götürecek karahayıt minibüslerinin kalktığı yer ise otogarda en entellektüel duraktır. zira yolcularından tutun da muavinine kadar hepsi bir şekilde yabancı dil bilmektedir, hiç bir turist muallakta kalmamaktadır.
 • sokak gibi dar bir yoldan girilen garip, köhne otogar. burada çok fazla sayıda uzak doğulu bulabilirsiniz, genelde pamukkale ofisinin orada otururlar ya da dışarıda köşedeki banklarda otururlar; otobüsünüzü beklerken onlarla sohbet edebilirsiniz, cana yakın insanlar.

  yapı olarak ise pis bir yerdir.