şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu teyzeye 73 yaşında balon sattıran, bu soğukta dışarıda olmak zorunda bırakan sistemin, sosyal devletin suratına sıçayım ben. eğer ailesinde eli ekmek tutan bir yetişkin varsa onun da suratına sıçayım.
  tanım: eli öpülesi onurlu gururlu teyzemiz. allah benim ömrümden alıp sana versin teyze
 • denizli'de 73 yaşında kış, soğuk dinlemeden atatürk bulvarı caddesi’nde balon satarak geçimini sağlayan eli öpülesi bir teyzemizdir. günde 30 lira kazanıyormuş. denizli'de yaşayanların kendisinden balon satın almaları hem kendi çocuklarını sevindirmesi adına, hem de bu güzel teyzemize destek olmaları adına harika olur, güzel olur.

  adaletin bu mu gerçekten dünya?

  kaynak

  video

  edit: denizli’de yaşayan arkadaşlardan gelen bilgilere göre çınar cumhuriyet parkının oralarda bulunuyormuş.

  edit 2: teyzemizin sorunu çözülmüş borcu kalmamış. artık balon satmak zorunda kalmayacak. denizli ahbap’a sonsuz teşekkürler.
  kaynak
 • suriyeliler devletten, ücretsiz sağlık, gıda, eğitim yardımı alırken, kendi vatandaşı 70 küsür yaşında çocuğunun sıhhati için sokaklarda balon satıyor işte dedirten teyze.

  suriyelileri evine göndercez ama ilk önce onlara ev yapıp beleşten içine sokacaz derken yıllar geçiyor, askerler şehit oluyor, analar ağlıyor, analar sokaklarda balon satıyor, halk fakirleşiyor.

  suriyeliler, 3-4 bin tl'lik hiç yoktan aylık yardım alırken ( sağlık giderler, yiyecek, ısınma, barınma giderleri, ek yardımlar dahil ) bu teyze otursun balon satsın tabi. egonomiye can versin.
 • elleri öpülesi, balonları alınası bir teyzemiz.

  evet, adaleti bu işte dünyanın. kabullenmek zor olsa da, bu böyle.
 • haluk levent beye iletebilirsek ahbap platformuyla hemen ulaşıp ilgilenebilir.
  https://mobile.twitter.com/haluk_levent?lang=tr
  not: konuyu bu başlıktan öğrendiğim için ve ayrıntısıyla bilmediğim için ayrıntılı bilen arkadaşların iletmesi daha uygun olur diye düşünüyorum, beyefendi mutlaka ilgileniyor.

  edit: mükemmelsiniz :) https://twitter.com/…vent/status/960868758511374336
 • bu dünya namuslu insanlara göre değil!
 • gerçekten çok üzüldüğüm teyzedir. iyi niyeti, saflığı, temiz yüreği yüzüne vurmuş. konuşması, diksiyonu ne kadar düzgün bir hanımefendi. yetinmeyi de biliyor. evinde rahat etmesi gereken yaşta çalışmak zorunda kalmış olması ne kadar bozuk bir sistemimiz olduğunu gösteriyor. gerçekten eğer kendisine ulaşabileceğimiz bir bağlantı bulursak harika olur. kimse kusura bakmasın ama istanbul’da bir hamburger 20-25 tl. teyze günde o kadar kazanıyormuş. bu teyzeye bir fon oluşturmak için herkes elinden geleni yapmalı.
 • bu teyze gibi nice insanlar var bu ülkede ekmek parası için uğraşan. umarım bir yardım kampanyası düzenlenir.

  3,5 milyon suriyeliye konut yaptıracağınıza, boka püsüre para gömeceğinize kendi vatandaşınızın refah seviyesini yükseltmeye çalışın biraz da.
 • teyzemiz cinarda merkez bankasinin yanindaki parkta duruyor. cocuklarin oynadigi yerde. gittim halini hatrini sorup 3 tane balon aldim.

  kalpli balonlar 10 tl imis. digerleri 7 tl.

  kendi bütcem dogrultusunda aldim. teyze mutlu, eve gidince hanimda mutlu olacak.

  balonlar
 • denizli'yi bilenler için söylüyorum;

  eğer yanlış görmediysem, çınar'da, akçeşme kokoreç'in karşısında, parkın yanında teyzemiz...

  şu sitede onlarca denizlili vardır, her gün birimiz gidip bütün balonları alsak teyze huzur bulur. bunu yapacak güçteyiz hepimiz, ben bu hafta uğrayıp üzerime düşeni yapacağım. imkanı olan herkesin de yapması gerektiğine inanıyorum.