• yazıklar olsun. bi suriyeli kadar değerleri yok. koskoca ülke böyle insanlara bakamıyor mu? lafa geldi mi sosyal devlet.
    bu muhtarlar ne iş yapar? son zamanlarda ne iş yaptıklarını biliyoruz gerçi de...
  • kocasi hapse giren kadin kalacak yer bulamamis, 2 cocugu ile esine ait hurda bir otomobilin içinde yaşıyormus. insanligimdan utandim yaziktir be ulan hic kimse el uzatmaz mi su gariplere?
    https://www.sozcu.com.tr/…sanlik-drami-2428005/amp/

edit: haberin videosu konmuş, insanlar öyle mahcup ki anlatırken utanıyorlar yahu utanması gereken sizler değilsiniz bacım. çivril kaymakamlığı telefon numarası: 0258 713 10 01 arayalım dostlar ne kadar çok aranırsa yardım ihtimali yükselir.

''@geldi ggiine tipini s2ktigim'' nickli yazar uyardı; 0258 713 13 31 (saime hanım) bu numaradan bilgi alınabiliyormuş. aysun gezgin adına açılan yardım hesabı tr88 0001 2009 3570 0001 0186 33 halkbank çivril de nizli şubesi" olayın aslı ısparta'da evleri varmış lakin mevsimlik işçi olarak geldiklerinde eşi hapishaneye giriyor ve arabada yaşamaya başlamışlar.

yardım etmek isteyen yazar arkadaşlar için; ''@kuzucuu'' nickli çaylak denizli pamukkale üniversitesinde görevli diş hekimi
    haftasonu ailenin yanına gidip yardımda bulunmak istiyor, yardım etmek isteyen diğer arkadaşlar kendisi ile iletişime geçebilir.
    iş numarası: 0258 296 42 18
    cep: 0506 367 37 25
  • kimsesizlerin kimiyiz diyen sabah aksam fetoyle ugrasan basimizdakilerin acilen sahip cikmasi gereken ailedir. yardim kampanyasi baslatilirsa bendeniz de elimden geleni yaparim. 7 aylik cocugun mamasi ve bezine %100 sponsor olurum. takipteyim.

bu baslik takip edilsin ustte tutulsun.
  • bu insanlara yardım etmenin iki yolu var;

- eğitmek + meslek öğretmek
    - iş sahibi yapmak

onlara uygun bir iş bulmak. yoksa iki ay kirasını ödemekle falan bitecek bir iş değil. varsa o bölgede yaşayan, mali gücü olan birisi, belki bu kadıncağıza ve/veya bahsi geçen akrabalarına iş sağlayabilir. umarım onun bu durumunu istismar etmek isteyen aç köpekler türemez. durumu olan birileri sahip çıkar inşallah.

umarım cumhurbaşkanımız da en kısa zamanda kameralar eşliğinde bu hanımefendinin hurda aracında iftar açar.
  • (bkz: sözün bittiği yere daha var mı)
    bazıları da gider laiklik elden gideyoo diyen dedenin sırtını sıvazlar amq
    ne kadar liberal de takılmaya çalışsam insanları belese alıştırmadan sosyal yardımlar tanınmalı
    en azından insanlara ayakta kalabilmesi için devletin yardımcı olması lazım
    bin korumanın güneş gözlükleri bile fazla gelir bu kadına
  • mehmet şimşek'in ziyaret etmesini istediğim fakir bir aile.

ulan bizimki de dert mi anasını satayım.
  • verilen numaraları arayıp bilgi aldım az önce. kaymakamlık müdahale etmiş. aileye yeşil kart çıkarılıp maaş bağlanacak ve kira yardımı yapılacakmış. “ben de elimden geldiğince yardım etmek isyorum” dediğimde “duyarlı olduğunuz için teşekkür ederiz. şu an için her şey yapılıyor. konu acil olarak gündemimize alındı. içiniz rahat olsun” denildi. konuyu gündeme taşıyan ve şu anda bu aile için uğraşan herkesten allah razı olsun. inşallah o bebecikler bu akşam karınları tok olarak bir çatı altında uyuyacaklar.
  • yediğimiz lokmalar midemize helal mi sanıyorsunuz..
  • bazı tutarsızlıklar gördüğüm dram. doğru, bu ülkede fakirlik var. emeğe hak ettiği değer verilmiyor. bunların hepsi doğru. ama bu insanlar yanlız değil ki. kadın 20li yaşlarında ki büyük ihtimal kayınpederi ve kaynanası 40lı ya da 50li yaşlarında demek oluyor. ellerinden hiç bir iş mi gelmez. benim babam aşçı, 65 yaşında. bir lokantanın yemeklerini yapıyor hala. yarım gün çalışıyor ama boş duramam diyor. bunların çalışmasını engelleyen nedir? kayınbiraderi de var. ki o da genç anladığım kadarıyla. çobanlık yapıyormuş, aylık 1000 lira alıyordur herhalde. almıyorsa niye yapıyor bu işi. kadın da hurda topluyormuş, 300-400'de o kazansa. bu kadar insan nasıl oluyor da ev kirası kazanacak para bulamıyor aklım almadı. ki orası istanbul değil 500'e çok rahat ev bulunur.
  • denizli valiliği e mail: denizli@denizli.gov.tr
    çivril kaymakamlığı: kaymakamlik@civril.gov.tr
    büyükşehir bld. bşk: osman zolan. twitter'da aratın.

umarım tez zamanda gereken yapılır.

edit: az önce kaymakamlığı aradım.sosyal yrd vakfına yönlendirdiler.oradan bir yetkili ile görüştüm. aile babası yaralama suçundan ceza almış. vakif aileyi sosyal hizmetlere yönlendirmiş. konuyu gündemlerine almışlar. aileye sosyal hizmetlerden maaş bağlanacakmış. aile mevsimlik işçi imiş. yetkilinin dediğine göre ısparta'da evleri varmış. umarın en kısa zamanda sorun çözülür.

edit: kaymakamlığı arayın müsaitseniz 0258) 713 10 01
    durumu anlatın sosyal yrd vakfına yönlendiriyorlar. ordan baskı uygulayalım.

edit: aile ve sosyal pol. il müdürlüğünü de aradım.yetkili yardım yapılacağını söyledi.içiniz rahat olsun dedi.gerçekten ihtiyacı olan bir aile dedi.
hesabın var mı? giriş yap