• 2001-2002 spor sezonunda fenerbahçe'yi türkiye kupası'ndan eleyen takım.
  • (bkz: su sporları)
  • özellikle 'büyük takımlar' olarak bilinen takımları genellikle altüst eden ama zaman zaman en gereksiz takımlara karşı çuvallayan,yine de denizli'nin başarılı futbol temsilcisi olan takım.
  • bu yıl avrupa kupalarında en güçlü takımlarla karşılaşmasına rağmen en iyi futbolu oynayıp turlar atlayan türk takımı. yalnız 3. turdaki rakipleri cidden çok formda ve güçlü; olympique lyon.
  • teknik direktörleri rıza çalımbay'la gelecekte daha da başarılı olacağına inandığım,bana göre egenin gururu olan takım. bir de denizlispor diyindce dogan seyfi`yi de anmadan geçmemek gerektiğine inanıyorum. büyük futbolcu olacaktı ama hayatı buna yetmedi.
  • belirtildiği üzere 3.tur rakibi için (bkz: lyon)
  • rıza çalımbay'ın göztepe'den ayrılıp yanında da göztepe'nin en eli yüzü düzgün adamlarını transfer ettirerek yarattıgı takım. denizlispor icin iyi göztepe için felaket olmustur o ayrı.
  • 2002-2003 sezonu uefa kupasında fransa'nın hem şampiyonunu hem kupa galibini, ikisinin arasında da çek futbolunun en önemli takımı spartg prag'ı eleyerek, bana türkiye-senegal dünya kupası maçı ve süreyya ayhan'ın avrupa şampiyonluğundan sonra en duygusal spor başarı anlarını yaşatan, yıllardır umutla beklediğim anadolu futbolu çıkışını hem de avrupa'nın en iyi takımlarına karşı gerçekleştiren takım.
  • olympic lyon'u 1-0 yenerek uefa kupasinda di$arida birakan, bazi buyukleri** kiskandiran guzide anadolu takimi.
  • hiç bir büyük sayesinde değil, bileğinin hakkıyla uefa'ya katılmış, mütevazi bütçesiyle bir çok kulübe ders vermiş takım.
hesabın var mı? giriş yap