şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şu an içinde bulunduğum durumu paylaşmak istedim. yenikapı-bursa denizotobüsü ile yolculuk yapıyorum. bir çoğumuz bu taşıtta klima harici cam vb şey olmadığını biliyordur.
    sefer saati geldi yenikapı'dan denizotobüsüne bindik. herkes koltuklarına oturdu,hareket ettik. buraya kadar herşey normal seyrinde ilerliyor. ta ki güzel abimizin lahmacunları meydana çıkarana kadar.. kebap salonuna çevirdi iki dakikada burayı. satsa iyi iş yapar, satmıyorda kendi yiyor.. kimse de "güzel abim kokulu şey burda yemeseydin iyiydi" de demiyor. öyle yüzen kebap salonunda gidiyoruz şu an..
  • bir keresinde otobüsde simit yeme gafletinde bulunmuştum.herhalde kokmuş ki şöför sinirli bir eda ile işte bu yüzden garibanlar eziliyor tarzı monologlara girmişti kendi kendine.
    utanmıştım lan ...
  • mücver yatağında bonfile yiyenler deniz otobüsüyle seyahat etmiyor. her yerin menüsü farklı dediğim olay.
  • gereksiz adamdır. etrafında karnı aç olan insan olabilir, hiç yoksa insanlar senin o yediğinin kokusunu çekmek zorunda değildir.
  • terbiyesizdir. burdan benim bile canım çekti. lanet olsun bağzı şeyler.
  • "kimse de "güzel abim kokulu şey burda yemeseydin iyiydi" de demiyor."

sen niye demedin de buraya gelip başlık açtın beee aaaam.. öhm..?
  • eğitim şart dediğim durum.

2015 yılında güncellenen verilere göre, türkiye'de ilkokuldan üniversite düzeyine kadar öğrenci başına yapılan kamu harcamaları, 4 bin 652 dolar. bu, 10 bin 391 dolar olan oecd ortalamasının yarısından az.

kaynak: bbc
  • insandır, karnı acıkır elbet ancak tabii lahmacun gibi kokma ihtimali yüksek bir besini, insanlarla dolu, kapalı bir ulaşım aracında yediği için biraz düşüncesiz davranmış adamdır. ancak çok rahatsız olunduysa gidip uyarılır, burada başlık açtıracak bir olay da değil.

bir de, çok takıldığımdan değil ama bilgi olsun diye söylüyorum deniz otobüsü birleşik yazılmaz.