• bergkamp'in bu topu oylesine bala gote kontrol ettigini dusunuyorsaniz gidip youtube'da herhangi bir bergkamp videosunda yaptigi top kontrollerini izleyin. (karsima ilk çikan bu oldu ama daha iyisi vardir). adamin kariyeri boyunca bir eli balda bir eli gotteymis demek ki.
  • nasıl açılmamış bu başlık hayret doğrusu makukula'nın trabzona attığı gole bile başlık açılsın futbol tarihinin en fantastik gollerinden biri olan bu gole açılmasın. çoğu kişi dikkat etmemiştir bu golün başlangıcında kendi yarı alanının ortasında topu kapan bergkamp'tır. sol tarafta pires içeri kanattan kat ederken ceza yayına doğru koşu yapan bergkamp bir yandan elini kaldırmış top istemektedir. piresin pası ile tarihe bergkamp çalımı olarak geçen hareketi yapar ve defans oyuncusu dostumuz mala bağlar. topa mı gitsem bergkamp'ı mı tutsam zaten bunları düşünürken ikisinide yapamaz öylece kalakalır ki bu çok normaldir kim olsa mala bağlar orada.

not: bilmeyen yoktur gerçi ama ben yinede veriyim linki.

http://www.youtube.com/…wdmtnn0tml0&feature=related
  • dennis bergkamp'i bilmeyen genclerin pek bir numarasini goremedigi sahane otesi gol. evet canim evet, topa dokunmus bala onune dusmus...

edit: lan bir saattir bergkamp videosu seyrediyorum. yillardir ezberledim bu videolari ama tutamiyorum kendimi. siir gibi top oynuyor adam.
  • futbol tarihinin en güzel golüdür. neden mi ? tekrarını izlerken dikkat edin topa sol ayağı ile sağ tarafa gönderdikten sonra kendisi sol tarafa dönüyor ve o sırada ne yapıyor biliyor musunuz kaleciye bakıyor nasıl pozisyon aldığına bakıyor. topa bakmıyor çünkü o kadar emin ki kendisinden topun tekrar sihirli ayaklarına geleceğinden. işte bu yüzden futbol tarihinin en iyi golüdür.
  • yıllarca mahalle maçlarının öncesinde konuştuğumuz gol.

--- spoiler ---
    kanka bak şimdi o aslında nasıl yaptı biliyo musun, sol ayağının içiyle falso verip terse döndü. bak at göstereyim.
    --- spoiler ---

yapamadı.
  • bugün 16.yaşına basmış efsanevi gol. 16.yılı şerefine 16 kez izlemek gerekir.
  • türkiye'de atılsa öncesinde faul var mı yok mu diye konuşacağımız gol...
  • bergkamp'in ucakla gidilen deplasmanlara, kita disindaki dunya kupalarina gitmeme kaprisini nasil/ne hakla gosterebildigi, buna kimsenin neden ses cikaramadigi ve boylesine alisilmadik bir ozelligi/eksikligi/fobisi olan bir futbolcunun buna ragmen dunya futbol efsaneleri arasinda kendisine neden/nasil yer bulabildigi sorusunun cok net cevabidir.
  • asisti dennis bergkamp'a ait olan goldür.
  • ya bu her şeye bok atan bok nesil nereden türedi allahınaşkına? mesela bi bakıyorsun michael jordan'ın başlığı çoşmuş. adam yani çocuk kalkmış tarihin balon basketçisi diyor. trolluk falan değil baya ciddi ciddi nba ve basketbol kültürünü yeniden yazan adam için. bir çok yerde gorebiliriz bu kafayı.

lan ben o gol atıldığından beri 1 milyon defa izlemişimdir hala adamın tekniğine hayran kalıp o golü nasıl attığına akil sır erdiremem herif gelmiş hem gole hem golü ovenlere hakaret ediyor.

endüstriyel futbol ile beyni sütlaç gibi olup bergkamp ve onun gibileri canlı izlememiş akıl fukaralarının bok atmasıyla değerinden bir şey kaybetmeyecek olan muhteşem gol. bergkamb, henry, pires ve ljungberg reise selam olsun.
hesabın var mı? giriş yap