şükela:  tümü | bugün
 • iron maiden'ın ilk albümde gitaristliğini yapan kişi
 • grubun karakteristiğini oturtmada önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum, çünkü dennis stratton, kafayı armonizasyonla bozmuştur. çift gitarı daha duyar duymaz ya "a-ha bu iron maiden" ya da "a-ha aynı iron maiden" diyorsak, bunun sebebi, en azından ilk iyi uygulaması bu arkadaşın sorumluluğu. phantom of the opera şarkısının queenvari bol gitar armonizasyonlu bir versiyonunu yazmıştır, ancak steve harris bestesine dokundurtmamıştır (biraz da tonun yumuşamasından haz etmemiş olsa gerek) bunun yanında gitar kadar vokalleri de armonize eder, iyi back vokal yapar.

  malesef grubun müziğini ağır bulur ve sürekli eagles tarzı şeyler dinler. gruba göre yaşça da büyüktür. grubun ışıkçısı sahnecisi vs'siyle arası grup elemanlarıyla olduğundan daha iyidir. bunun üzerine grubun menajeri dennis'i gruptan kovar, maalesef.

  praying mantis isimli bir grupta da çaldı daha sonradan.
 • iron maiden'in adrian smith 'den onceki gitaristi. grup elemanlari tarafindan pek sevilmedigine dair duyumlar aldim. bakin paul dianno 5 ekim 2004 'de ne demis :

  "firstly i do not consider dennis is worth talking about, as he is a telephone engineer, and often works at weekends in east london pubs (just for extra money) playing robbie williams and kylie pop shit songs, and that is not metal, so he should have stopped pretending 20 years ago and stayed with his telephone job and stayed away from metal. secondly, i really do not think anyone really cares or gives a shit about dennis, and i am surprised he is even remembered by anyone, especially as his playing was pretty bad and very old-fashioned the last time i saw him play some years ago and quite frankly he was never really into metal as he was always a pop guitarist really.

  "people can think what they like about me, so long as i am still here and playing to many many metal fans all over the world."
 • yaşı ilerleyince maradona'ya benzemiştir bu abimiz.
 • (bkz: the denial)
 • the history of iron maiden - the early days dvd'sinde diğer tüm eski grup elemanları gibi röportajı bulunan şahıs.
 • iron maiden grubuna ait ilk albüm olan iron maiden'nın* yaratıcılarından olan gitarist amcamız. "gruptan ailesini geçindirmekte zorluk çektiği ve maiden'ın müziğini fazla sert bulduğu gerekçesiyle ayrıldı" diyor bilgi dostu wikipedia'mız.

  dinleyenin içselleştiremediği her cümle yalandır sevgili dennis.