şükela:  tümü | bugün
  • dt. güzin kırsaçlıoğlu tarafından kurulmuş diş sağlığı ve estetiği konusunda sıradışı yaklaşımıyla övgüye layık olduğunu düşündüğüm kurum.
    güzin hanım ile new york university college of dentistry’de linhart continuing dental programında edindiği deneyimler ve diş sağlığı/estetiğine yaklaşımları hakkında uzun uzun konuşma şansı yakaladık.
    öyle şeyler konuştuk ki diş estetiği ve sağlığı bizim için ne kadar önemliymiş ve biz bilmiyormuşuz dedim.
    - diş sağlığı ve estetiğinde ilk muayene çok önemliymiş.
    - dişin güzellik kavramına etkisi çok büyükmüş ve iş tamamen geometri ve matematikle ilgiliymiş.
    - hekimin artistik becerisi ve bakış açısı çok çok önemliymiş. dişi sonraki hastaya yetişmeye çalışan bir doktorun yaptığında ne facialar yaşandığını gözlerimle gördüm.
    - dişin görüntüsünün aslında optik bir ilüzyon olduğunu ve dişin rengi, saydamlığı, kalınlığı, şekli, konumunun bu ilüzyonu şekillendirdiğini öğrendim.
    - dişin dış yüzeyinin şekilleri yani gelişim çizgileri, enine boyuna çizgiler, konkav ve konveksliklerin estetiğe inanılmaz katkısı olduğunu anladım.
    - anthropometry yani yüzün yaşla birlikte değişimi yani yanak ve dudaklarda değişimin yaşlılığımızda bizi nasıl değiştirdiğine ise inanamadım.

sonuç:
    diş vücudumuzun vitrini ve bu ilk görünen alana iyi bakmanın yanısıra, güzelleştirmek için işi ehline bırakmalıymışız.
    not: yazdıklarım reklam gibi geliyorsa bir telefon edin beni anlarsınız.
    edit: kaynak isteyene dental estetik center